Výhru Slovácka nad Mladou Boleslaví trefil Volešák

5. 12. 2011 20:24
1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Slovácko zakončilo podzimní část výhrou nad Mladou Boleslaví
Slovácko zakončilo podzimní část výhrou nad Mladou Boleslaví | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Slovácka vyhráli v dohrávce 16. kola Gambrinus ligy Mladou Boleslav 1:0.

Jedinou branku utkání vstřelil už v 5. minutě Volešák.

Moravané tak díky dvěma výhrám za sebou přezimují v klidném středu tabulky na osmém místě. Mladá Boleslav nevyužila příležitosti poskočit přes třetí Plzeň a patří jí čtvrtá příčka.

Agenti v ´kauze Pilař´ podpořili Stejskala i fotbalistu
Sparta odvolala Chovance i celý realizační tým

Slovácko začalo aktivně a územní převahu si udržovalo prakticky po celý zápas. Do vedení však mohli jít po dvou minutách hry hosté. Procházka trefil z přímého kopu tyč.

Vzápětí ale udeřilo na druhé straně. Valentův přesný pas na Volešáka skončil přesnou hlavičkou domácího záložníka.

Od dalších inkasovaných gólů uchránil mladoboleslavské jejich brankář Miller, který si poradil s tutovkami Ondřejky, Trousila a znovu Volešáka.

Ani ve druhé půli se ambiciózní hosté nedokázali vymanit ze sevření slováckých kleští. Hlavičku Doška zastavil na poslední chvíli stoper Rolko a Miller zachránil před Volešákem.

Jedinou možnost Boleslavi zmařil Chramosta, který nedokázal přehodit vyběhnuvšího Filipka.

16. kolo první fotbalové ligy:

5. Volešák. Rozhodčí: Hrubeš - Marek, Hájek. ŽK: Ondřejka, Reinberk - Johana, Kalina, Rolko. Diváci: 4055.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Ondřejka (80. Perůtka), Daníček, Volešák, Kordula, V. Valenta - Došek. Trenér: Soukup.
Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Procházka - Ščuk, Kysela, Štohanzl (56. Řezníček), Zahustel (17. Synek, 69. Kalina) - Chramosta, Kuliš. Trenér: Koubek.