11. 3. 2012 14:23
Šlesingr skončil dvanáctý a Moravec třináctý
Martin Fourcade.
Martin Fourcade. | Foto: Reuters

Ruhpolding - Francouz Martin Fourcade vyhrál v závodu s hromadným startem už třetí zlatou medaili na mistrovství světa v biatlonu v Ruhpoldingu.

Všichni tři čeští reprezentanti dnes doběhli těsně za sebou a seřadili se od 11. místa v pořadí Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec.

Soukup přitom před poslední střelbou figuroval na bronzové pozici, jenže hned první ránou terč netrefil a ztratil šanci na druhý cenný kov v Ruhpoldingu.

Biatlonistky skončily na MS desáté, vyhrály Němky
Biatlonisté dojeli ve štafetě 9., zlato obhájilo Norsko
Biatlonista Soukup vybojoval na MS bronzovou medaili

Poslední položka připravila o zlato i domácího Andrease Birnbachera, jenž si pokazil čisté konto a skončil až čtvrtý.

Jaroslav Soukup.
Jaroslav Soukup. | Foto: Reuters

Naopak šampion ze sprintu i stíhacího závodu Martin Fourcade zamířil přesně a tím i za titulem. Se stříbrem ze štafety posbíral třiadvacetiletý Francouz na MS celkem čtyři kovy, jeho starší bratr Simon vybojoval včetně štafety dvě stříbra.

Martin Fourcade v posledním kilometru předstihl Björna Ferryho, jediného biatlonistu, jenž dnes střílel za nulu, nečekaný úspěch Švédů umocnil třetí Fredrik Lindström.

Bronzový medailista z vytrvalostního závodu Soukup dokončil s dvěma trestnými koly, stejně tak Šlesingr. Moravec si přidal ještě dalších 150 metrů navíc.

Mistrovství světa v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - závod s hromadným startem na 15 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 38:25,4 (2 trestné okruhy), 2. Ferry -3,0 (0), 3. Lindström (oba Švéd.) -3,4 (2), 4. Birnbacher (Něm.) -4,6 (1), 5. S. Fourcade (Fr.) -9,8 (2), 6. Bergman (Švéd.) -13,6 (1), 7. Peiffer (Něm.) -20,3 (2), 8. Björndalen (Nor.) -24,0 (2), 9. Garaničev -26,8 (1), 10. Usťugov (oba Rus.) -34,4 (2), 11. Soukup -37,5 (2), 12. Šlesingr -42,9 (2), 13. Moravec (všichni ČR) -53,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 23 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 970 b., 2. Svendsen (Nor.) 904, 3. Birnbacher 747, 4. S. Fourcade 702, 5. Bergman 590, 6. Peiffer 574, ...14. Šlesingr 508, 24. Soukup 368, 32. Moravec 239, 60. Holubec 64, 69. Vítek (oba ČR) 39.