V Liberci při SP zářil Gruber, Dvořák skončil třináctý

Sport ČTK Sport, ČTK
25. 2. 2012 14:10
Rakušan Gruber vyhrál sobotní závod v severské kombinaci

Liberec - Rakušan Bernhard Gruber vyhrál dnešní závod Světového poháru v severské kombinaci v Liberci. Za ním doběhli s téměř půlminutovým odstupem Němec Eric Frenzel a další rakouský sdruženář Wilhelm Denifl, nejlepší z českých reprezentantů byl třináctý Miroslav Dvořák.

Dvořák přitom do běžecké části odstartoval až z 28. místa, ale na trati se dokázal posunout o patnáct pozic výš. Naopak Pavel Churavý klesl z osmnácté na nebodovanou 31. pozici. Dopolední skok na malém můstku HS 100 na Ještědu vůbec nevyšel Tomáši Slavíkovi, jenž před týdnem získal životní třetí místo v Klingenthalu.

Tentokrát ho poryv větru "srazil" na 65,5 metru a z 55. místa Slavík do běhu nenastoupil. "Nebyla to jenom moje chyba, ale i povětrnostních podmínek. To se holt stane a budeme bojovat dál. Mám vymalováno a musím věřit, že se bude závodit i v neděli," řekl Slavík.

Gruber byl po skoku druhý, ale v běhu na 10 km volnou technikou ve Vesci jednoznačně kraloval. Vypracoval si více než půlminutový náskok, za ním se na druhé místo posunul Frenzel před vítěze skokanské části Denifla.

Původně plánovaný závod s trestnými okruhy by se v Liberci měl běžet v neděli, pokud to dovolí počasí.

SP v severské kombinaci v Liberci:

1. Gruber (Rak.) 27:29,6, 2. Frenzel (Něm.) -22,0, 3. Denifl (Rak.) -25,2, 4. Kokslien (Nor.) -34,5, 5. A. Watabe (Jap.) -56,0, 6. Schmid -58,4, 7. Klemetsen (oba Nor.) -1:02,7, 8. Runggaldier (It.) -1:06,8, 9. Kircheisen (Něm.) -1:11,2, 10. Lacroix (Fr.) -1:26,9, ...13. Dvořák -1:39,4, 31. Churavý -3:04,5, 40. Havránek -4:19,9, 43. Vodseďálek -5:17,3, 47. Jančík -7:52,6, Rypl nedokončil, Slavík (všichni ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 1173 b., 2. A. Watabe 970, 3. Kokslien 843, 4. Pittin (It.) 724, 5. Gruber 659, 6. Frenzel 640, ...30. Dvořák 112, 32. Slavík 110, 38. Churavý 53, 51. Vodseďálek (ČR) 13.