Dálkový běžec Řezáč vyhrál pošesté König Ludwig Lauf

5. 2. 2012 12:15
Řezáč vyhrál o desetinu sekundy před Švédem Ahrlinem
Stanislav Řezáč
Stanislav Řezáč | Foto: j50.cz

Oberammergau - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč vyhrál po dramatickém finiši už pošesté König Ludwig Lauf a osamostatnil se v čele seriálu FIS Marathon Cupu.

Po 50 kilometrech klasickou technikou po dramatickém finiši porazil na cílové čáře o pouhou desetinu sekundy Jerryho Ahrlina ze Švédska a oplatil mu loňskou těsnou porážku.

O dalších 1,2 sekundy zpět doběhl třetí Nor Jörgen Aukland, s nímž Řezáč dosud společně vedl seriál Ski Classics.

Osmatřicetiletý český běžec má v této sezoně výbornou formu. Nejprve vyhrál na začátku ledna Jizerskou padesátku, v minulém závodu Marcialonga v Itálii byl třetí.

Řezáč získal po 11 letech triumf v Jizerské padesátce pro Česko

König Ludwig Lauf patří mezi jeho oblíbené tratě: v Bavorsku vyhrál třikrát v řadě v letech 2004 až 2006 a celkově pošesté. Loni právě s Ahrlinem stejným rozdílem o jedinou desetinu prohrál.

Mezi ženami byla nejrychlejší Švédka Susanne Nyströmová před krajankou Jenny Hanssonovou a Švýcarkou Serainou Bonerovou.