Šlesingr skončil v úvodním závodě SP biatlonistů druhý

30. 11. 2011 18:45
1. M. Fourcade (Fr.), 2. Šlesingr, 3. Schempp (Něm.)

Östersund - Michal Šlesingr skončil v úvodním závodu sezony světového poháru biatlonistů ve švédském Östersundu na druhém místě.

Ve vytrvalostním závodě na 20 kilometrů nestačil jen na mistra světa Martina Fourcada z Francie, který si stejně jako Šlesingr připsal na střelnici z dvaceti ran jednu chybu.

Osmadvacetiletý český biatlonista na suverénního Fourcada, který si připsal sedmé prvenství v seriálu světového poháru, ztratil téměř dvě minuty. Šlesingr dojel na druhém místě ve světovém poháru už potřetí, na stupních vítězů stál posedmé.

Koudelka skončil na úvod SP pátý, české družstvo šesté
Bauer ve Finsku skončil devátý, Jakš klesl na 24. místo
Záhrobská vstoupila do sezony 13. místem ve slalomu

Třetí skončil rovněž s jednou chybou na kontě Němec Simon Schempp, který ztratil v cíli na Šlesingera pouhé 0,2 sekundy.

Do elitní dvacítky se z českých reprezentantů vešel i Jaroslav Soukup, který udělal tři chyby a skončil sedmnáctý. Tomáš Holubec, jenž minul cíl jednou, doběhl na 23. příčce.

1. M. Fourcade (Fr.) 53:29,8 (1 trestná minuta), 2. Šlesingr -1:54,3 (1), 3. Schempp (Něm.) -1:54,5 (1), 4. Landertinger (Rak.) -1:57,4 (2), 5. Usťugov (Rus.) -2:39,4 (2), 6. Sumann (Rak.) -2:39,6 (2), 7. Brattsveen (Nor.) -2:41,8 (2), 8. Fak (Slovin.) -2:48,5 (3), 9. Bailey (USA) -2:57,4 (2), 10. Garaničev (Rus.) -2:59,0 (3), ...17. Soukup -3:27,7 (3), 23. Holubec -3:51,7 (1), 47. Vítek -5:40,6 (4), 70. Moravec -7:06,3 (5).