Štafetu biatlonistů vyhráli Norové, Češi dojeli desátí

11. 3. 2011 15:50
1. Norsko, 2. Rusko, 3. Ukrajina, ...10. Česko
Ole Einar Björndalen získal už šestnáctou zlatou medaili z mistrovství světa
Ole Einar Björndalen získal už šestnáctou zlatou medaili z mistrovství světa | Foto: Reuters

Chanty Mansijsk - Štafetu mužů na mistrovství světa v biatlonu v ruském Chanty Mansijsku vyhráli podle očekávání Norové. Ti tak obhájili titul z MS v Pchjongčchangu i olympijských her ve Vancouveru.

Už šestnácté zlato z MS tak získal Ole Einar Björndalen, který norskou štafetu rozjížděl a vytvořil svému týmu potřebný náskok. Na tomto šampionátu získal už druhé zlato po triumfu ve štafetě družstev, ještě o jeden cenný kov více získal finišman štafety Tarjei Bö.

Na druhém místě dojeli Rusové a na třetím největší překvapení závodu Ukrajinci. Ti využili kolapsu Němce Michaela Greise na posledním úseků, kvůli němuž skončili spolufavorizovaní Němci až sedmí.

Výsledek sezony. Biatlonistka Vítková dojela na MS osmá

Na desátém místě skončili stejně jako na MS před dvěma lety čeští biatlonisté ve složení Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, kteří na Nory ztratili minutu a půl.

Češi tak nenavázali na výsledek z lednového závodu štafet ve Světovém poháru v Oberhofu, kde skončili právě před Nory druzí. Nyní je o lepší výsledek připravilo hned 13 dobíjení a horší běh.

1. Norsko (Björndalen, Os, Svendsen, Bö) 1:16:13,9 (2 tr. okruhy+10 dobíjení), 2. Rusko (Šipulin, Usťjugov, Maximov, Čerezov) -13,4 (0+8), 3. Ukrajina (Bilaněnko, Deryzemlja, Semjonov, Sedněv) -28,4 (0+10), 4. Švédsko -31,8 (0+15), 5. Itálie -38,1 (1+11), 6. USA -38,1 (0+14), 7. Německo -51,4 (3+16), 8. Slovinsko -1:09,0 (1+7), 9. Rakousko -1:17,9 (1+10), 10. Česko (Soukup, Vítek, Moravec, Šlesingr) -1:30,9 (0+13).