Biatlonista Šlesingr byl na MS osmý ve stíhacím závodě

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 3. 2011 11:57
Závod vyhrál Francouz Martin Fourcade

Chanty Mansijsk - Český biatlonista Michal Šlesingr dnes obsadil na mistrovství světa v ruském Chanty Mansijsku ve stíhacím závodu na 12,5 km osmé místo. Vyhrál Francouz Martin Fourcade před norskou dvojicí Emil Hegle Svendsen, Tarjei Bö.

Osmadvacetiletý Šlesingr nezačal závod nejlépe, když hned na první střelbě minul dva terče. Na dva trestné okruhy musel vicemistr světa z roku 2007 také po třetí střelbě. Ani dnes nepanovaly na střelnici kvůli větru ideální podmínky a žádný ze závodníků nepředvedl čistou střelbu.

"Vítr nefoukal z jednoho směru, ale spíše se točil a náboje nevyzpytatelně unášel," uvedl v tiskové zprávě trenér Ondřej Rybář. "Těžko nyní spekulovat, zda by pomohlo cvakání, tedy seřízení mířidel," dodal.

Na poslední střelbě už ale Šlesingr nechyboval a v závěrečném stoupání získal před svými soupeři rozhodující náskok. "Na závěrečnou stojku se ohromně soustředil a opravdu si ji pohlídal. Věděl, že ještě může zaútočit na první desítku," řekl Rybář. "Michal nechtěl riskovat a vyčkávat až k finiši. Počínal si profesorsky," uvedl kouč.

Do cíle Šlesingr nakonec doběhl se ztrátou jedné minuty a 35 vteřin a osmým místem splnil cíl české výpravy, kterým bylo umístění v nejlepší desítce. "Určitě je to pro nás úleva a pro Michala zvlášť. Jak ho ale znám, určitě se s tím nespokojí a bude dál bojovat o co nejlepší výsledek," prohlásil Rybář. "Před sebou má ještě dva individuální závody a myslím, že by rád získal nějakou odměnu za celou sezonu," řekl.

Druhý český biatlonista na startu Zdeněk Vítek obsadil s téměř čtyřminutovým mankem 39. místo.

Martin Fourcade získal premiérový titul mistra světa. Po třetí střelbě dokázal vymazat půlminutový náskok vedoucího Němce Arnda Peiffera. Vítěze sobotního sprintu o druhé zlato připravila chyba na posledním terči a nakonec se Peiffer propadl až na čtvrté místo.

Dvaadvacetiletý Fourcade v Chanty Mansijsku vybojoval už třetí medaili, když navázal na stříbro ze sprintu a bronz ze smíšené štafety. Na kontě má také olympijské stříbro ze závodu s hromadným startem z Vancouveru.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku:

Muži - stíhací závod na 12,5 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 33:02,6 (3 tr. okruhy), 2. Svendsen -3,8 (2), 3. Bö (oba Nor.) -5,2 (2), 4. Peiffer -5,8 (2), 5. Birnbacher (oba Něm.) -1:04,0 (2), 6. S. Fourcade (Fr.) -1:23,7 (1), 7. Deryzemlja (Ukr.) -1:30,3 (2), 8. Šlesingr (ČR) -1:35,0 (4), 9. Hofer (It.) -1:36,9 (4), 10. Ferry (Švéd.) -1:37,0 (3), ...39. Vítek (ČR) -3:46,2 (3).

Ženy - stíhací závod na 10 km:

1. Mäkäräinenová (Fin.) 30:00,1 (0 tr. okruhů), 2. Neunerová (Něm.) -21,6 (2), 3. Ekholmová (Švéd.) -1:43,6 (0), 4. Henkelová (Něm.) -2:00,7 (0), 5. Bergerová (Nor.) -2:29,0 (2), 6. Kuzminová (SR) -2:59,9 (6), 7. Gössnerová (Něm.) -3:12,3 (4), 8. Gereková (SR) -3:15,7 (3), 9. Wiererová (It.) -3:17,2 (0), 10. Jurlovová (Rus.) -3:24,5 (3), ...22. Soukalová -4:30,4 (3), 34. Vítková (obě ČR) -6:12,9 (1).