Björgenová zkompletovala hattrick. Vyhrála i desítku

28. 2. 2011 15:00
1. Björgenová, 2. Kowalczyková, 3. Saarinenová
Marit Björgenová
Marit Björgenová | Foto: Reuters

Oslo - Tři závody, tři prvenství. Taková je bilance norské běžkyně na lyžích Marit Björgenové na mistrovství světa v Oslu.

Dosavadní suverénka šampionátu po triumfech ve sprintu jednotlivkyň a skiatlonu vyhrála i v pondělním závodě na 10 kilometrů klasicky. Celkově Björgenová získala už sedmý titul mistryně světa.

Třicetiletá Norka o čtyři sekundy porazila Polku Justynu Kowalczykovou, bronz bere obhájkyně titulu z mistrovství světa v Liberci Finka Aino Kaisa Saarinenová, která zaostala za Björgenovou o téměř deset sekund.

Skiatlon na MS v Oslu vyhrál Northug, Bauer nestartoval

Velkým překvapením závodu, co se týče české výpravy, je, že do něj nenastoupila ani jedna z obou českých závodnic. Oficiálním důvodem absence Evy Nývltové a Ivany Janečkové je, že se šetřily na středeční sprint dvojic.

V úterý je na programu závod na 15 kilometrů klasicky mužů, kde se mezi největší favority řadí Lukáš Bauer.

1. Björgenová (Nor.) 27:39,3 min., 2. Kowalczyková (Pol.) -4,1, 3. Saarinenová (Fin.) -9,7, 4. Johaugová (Nor.) -23,7, 5. Lahteenmakiová -23,9, 6. Muranenová (Fin.) -26,8, 7. Longaová (It.) -28,9, 8. Niskanenová (Fin.) -49,7, 9. Skofterudová -1:00,9, 10. Steiraová (obě Nor.) -1:03,6.