Görglová nazpívala hymnu a pak vyhrála v Super G

8. 2. 2011 13:20
Rakušanka ovládla první závod německého MS
Radost vítězné Rakušanky Görglové.
Radost vítězné Rakušanky Görglové. | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Na zmrzlé sjezdovce Kandahar v prvním závodě letošního MS ve sjezdovém lyžování triumfovala Rakušanka Elisabeth Görglová. V superobřím slalomu byla nejrychlejší a získal své první zlato ze světového šampionátu v kariéře.

Stříbro vybojovala Američanka Julia Mancusová a domácí německé fanoušky potěšila třetím místem Maria Rieschová. O medailových pozicích rozhodly setiny. Mancusová ztratila na Görglovou pouhých pět setin, Rieschová pak jednadvacet.

Největší favoritka závodu a obhájkyně titulu Lindsey Vonnová ze Spojených států dojela až sedmá. Po nedávném pádu v tréninku se podle svých slov stále necítí ve své kůži a o tom, jestli v Super G nastoupí se rozhodovala do poslední chvíle.

Triumf Görglové je symbolický, za týden třicetiletá Rakušanka totiž nazpívala oficiální hymnu šampionátu.

Zledovatělá trať si vyžádala několik nepříjemných pádů, které ale naštěstí skončily bez vážnějších zranění. Upadla například Andrea Fischbacherová, olympijská vítězka. Ošklivě vypadal také karambol domácí Giny Stechertové.

Závod dokončilo 38 lyžařek, rovných deset vypadlo. Mezi nimi také jedna z českých reprezentantek Klára Křížová. Andrea Zemanová obsadila se ztrátou 5,60 sekundy 32. místo, Pavla Klicnarová byla s mankem 10,38 sekundy předposlední.

Ženy - super-G:
1. Görglová (Rak.) 1:23,82, 2. Mancusová (USA) -0,05, 3. M. Rieschová (Něm.) -0,21, 4. Gutová (Švýc.) -0,44, 5. Fenningerová (Rak.) -0,82, 6. Curtoniová (It.) -0,83, 7. Vonnová (USA) -0,84, 8. Suterová (Švýc.) -0,93, 9. Merighettiová (It.) -1,09, 10. Pärsonová (Švéd.) -1,17, ...32. Zemanová -5,60, 37. Klicnarová -10,38, Křížová (všechny ČR) nedokončila.