Boulařka Sudová byla v Lake Placid znovu osmá

23. 1. 2011 21:14
V průběžném hodnocení seriálu je desátá
Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila v posledním závodě sezony třetí, v celkovém pořadí SP pak byla druhá. | Foto: Reuters

Lake Placid - Boulařka Nikola Sudová obsadila i v druhém závodu Světového poháru v Lake Placid osmé místo. Dostala se díky tomu na desátou pozici v průběžném hodnocení seriálu.

Stejně jako v sobotu zvítězila v dějišti olympijských her 1980 Američanka Hannah Kearneyová. Výhru z prvního závodu zopakoval i Francouz Guilbaut Colas.

Český reprezentant Lukáš Vaculík si oproti sobotě polepšil o jednu příčku na 16. pozici, což je jeho nejlepší umístění v kariéře.

Závod Světového poháru v akrobatickém lyžování v Lake Placid (USA) - jízda v boulích:

Muži: 1. Colas (Fr.) 25,70, 2. Kingsbury 25,59, 3. Rousseau (oba Kan.) 25,16, ...16. Vaculík 21,71, 28. Novák (oba ČR) 20,16.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Colas 500, 2. Kingsbury 355, 3. Bilodeau (Kan.) 299, ...26. Vaculík 39.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 26,12, 2. Dufourová-Lapointeová 24,85, 3. Richardsová (obě Kan.) 24,57, ...8. N. Sudová 21,74, 19. Vaculíková (obě ČR) 19,23.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Kearneyová 509, 2. Heilová (Kan.) 390, 3. Richarsová 286, ...10. N. Sudová 158, 22. Vaculíková 55.