Sjezd: Rieschová vítězí, Vonnová málem upadla

22. 1. 2011 11:45
Německá lyžařka Maria Rieschová vyhrála v Cortině d'Ampezzo
Sjezd - ilustrační foto.
Sjezd - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Cortina d'Ampezzo - Německá lyžařka Maria Rieschová vyhrála v Cortině d'Ampezzo potřetí v sezoně sjezd Světového poháru. Díky celkově 18. triumfu v kariéře si pojistila vedení v průběžném pořadí seriálu.

Dvojnásobná olympijská vítězka Rieschová předvedla na sjezdovce Olympia delle Tofane téměř dokonalou jízdu a druhou v pořadí Julii Mancusovou z USA porazila o 91 setin sekundy. Třetí skončila s odstupem rovné sekundy další Američanka Lindsey Vonnová, jež ve vysoké rychlosti málem upadla, ale i přes chybu dosáhla na stupně vítězů.

VIDEO Sjezd ve Wengenu: vazy, vyražený zub, otřes mozku

Tři týdny před sjezdem na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu zvýšila Rieschová náskok v SP před Vonnovou na 165 bodů. V hodnocení disciplíny je v čele o 73 bodů americká královna rychlostních disciplín.

Dnešní sjezd byl už čtrnáctým za sebou, který vyhrála buď Rieschová, nebo Vonnová.