Sdruženář Dvořák se v Lillehammeru blýskl 9. místem

4. 12. 2010 13:40
1. Kokslien, 2. Lamy Chapuis, 3. Gottwald
Miroslav Dvořák.
Miroslav Dvořák. | Foto: Ondřej Besperát

Lillehammer - Nejlepší český výsledek v sezoně vybojoval v závodu Světového poháru v norském Lillehammeru sdruženář Miroslav Dvořák.

Třiadvacetiletý Dvořák skončil devátý a vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře, jen před dvěma lety byl v Oberhofu ještě o dvě příčky výše.

Šlesingr obsadil v prvním závodě SP sedmé místo
V Kuopiu bodovali Matura i Janda. Vyhrál domácí Larinto

Po skoku byl až devětadvacátý, ale do první desítky ho vynesl výborný běh na 10 kilometrů. Do cíle dojel necelou půl minutu po vítězi, kterým se překvapivě stal domácí Nor Mikko Kokslien.

Druhý skončil král minulé sezony a průběžný lídr letošního pořadí Jason Lamy Chapuis z Francie. Ten i ve třetím závodě letošní sezony skončil na stupních vítězů.

Bronzovou pozici si skvělou stíhací jízdou zajistil zkušený Rakušan Felix Gottwald, byť po skoku byl až dvaatřicátý.

V závodě se dařilo i dalším českým "kombiňákům". Pavel Churavý doběhl na šestnáctém místě a hned o místo za ním skončil Tomáš Slavík. Body si z Čechů nepřipsal pouze třiapadesátý Petr Kutal.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru:

1. Kokslien (Nor.) 24:16,6, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -8,4, 3. Gottwald (Rak.) -13,3, 4. Edelmann -18,2, 5. Frenzel -22,5, 6. Kircheisen (všichni Něm.) -26,5, 7. Klemetsen -26,7, 8. Schmid (oba Nor.) -27,8, 9. Dvořák (ČR) -28,3, 10. Bieler (Rak.) -30,4, ...16. Churavý -47,8, 17. Slavík -49,0, 53. Kutal (všichni ČR) -3:33,1.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Lamy Chappuis 240, 2. Gottwald 210, 3. Kokslien 209, 4. Frenzel 170, 5. Stecher (Rak.) 126, 6. Edelmann 118, ...19. Dvořák 32, 21. Slavík 27, 25. Churavý 16.