Verner začal olympijskou sezonu druhým místem

17. 10. 2009 16:12
1. Oda, 2. Verner, 3. Rippon
Tomáš Verner
Tomáš Verner | Foto: Reuters

Paříž - Krasobruslař Tomáš Verner obsadil při svém prvním startu v olympijské sezoně druhé místo v závodu Grand Prix v Paříži.

Trofej Erika Bomparda vyhrál Japonec Nobunari Oda, který českého vítěze krátkého programu předčil ve volné jízdě.

Oda po pátku zaostával za Vernerem o necelé dva body, dnes však na své třetí prvenství v Grand Prix zaútočil velmi razantně. Zajel nejlepší volnou jízdu v životě, dostal za ni 163,33 bodu a celkově třiadvacetiletého českého protivníka porazil rozdílem 12 a půl bodu.

Také Verner útočil na své bodové maximum, nejvyšší celkovou známku má jen o necelé tři body lepší.

Druhým místem z Paříže opět potvrdil, že ve Vancouveru bude patřit k českým medailovým nadějím. Třetí skončil juniorský mistr světa Adam Rippon z USA, až čtvrtý byl domácí Brian Joubert, úřadující evropský šampion.

Verner, mistr Evropy z roku 2008 a čtvrtý muž z letošního světového šampionátu v Los Angeles, představil ve francouzské metropoli nové programy, které si pro olympijskou sezonu připravil. Oba jsou na filmové motivy - krátký program na hudbu z Řeka Zorby, volná jízda na soundtrack z Kmotra.