Štěpánek zakončil sezonu prohrou v Paříži v prvním kole

7. 11. 2011 17:50
Mayer (Něm.) - Štěpánek 7:5, 6:3
Radek Štěpánek podlehl Němci Florianu Mayeru ve dvou setech
Radek Štěpánek podlehl Němci Florianu Mayeru ve dvou setech | Foto: Reuters

Paříž - Radek Štěpánek zakončil sezonu porážkou na turnaji Masters v Paříži v prvním kole, kde podlehl německému tenistovi Florianu Mayerovi v poměru 5:7 a 3:6.

Dvaatřicetiletý český tenista, který v roce 2004 postoupil v Paříži až do finále, se letos s o čtyři roky mladším Mayerem utkal potřetí a podruhé odešel ze zápasu jako poražený.

Ve 2. kole se Mayer utká s Američanem Mardym Fishem, který stejně jako Tomáš Berdych usiluje o postup na Turnaj mistrů, jenž se hraje příští týden v Londýně.

Berdych ještě na Turnaji mistrů není. ATP se opravila

Svého soupeře pro druhé kolo už zná i Berdych, který si v úterý zahraje se Španělem Fernandem Verdaskem. Ten v prvním kole porazil Chorvata Marina v poměru 3:6, 6:2 a 6:3.

S Verdaskem má Berdych kladnou bilanci 8:4, letos vyhrál oba dva, naposledy povolil Španělovi při triumfální jízdě v Pekingu uhrát jen jeden gem.

Mayer (Něm.) - Štěpánek 7:5, 6:3.