Djokovič bude kralovat tenisu jako vítěz Wimbledonu

Djokovič porazil Nadala po setech 6:4, 6:1, 1:6 a 6:3
Novak Djokovič s vítěznou trofejí
Novak Djokovič s vítěznou trofejí | Foto: Reuters

Praha - Skvostná sezona srbského tenisty Novaka Djokoviče vygradovala triumfem ve Wimbledonu.

Natupující světová jednička, která od pondělí usedne na tenisový trůn, ve finále porazila Španěla Rafaela Nadala po setech 6:4, 6:1, 1:6 a 6:3 a slaví svůj třetí grandslamový titul kariéry.

Djokovič letos vyhrál 48 utkání a prohrál jen jediné!

Mužské finále Wimbledonu jsme sledovali online
Český den na Wimbledonu, slaví Kvitová i Peschkeová
Kvitová: Musím se pochválit, psychicky jsem to zvládla

Začátek finálové bitvy se odehrával ve znamení jistého podání obou soupeřů. První brejkbol na sebe nechal čekat až do desáté hry, pro vývoj úvodního setu však byl klíčový. Djokovič jeho využitím získal první sadu poměrem 6:4.

Djokoviče dílčí úspěch povzbudil, což ještě více zvýraznilo jeho výbornou celoplošnou hru. Nadal nevěděl, jak na skvělého rivala vyzrát a hladce prohrál i druhý set.

Španělského obhájce titulu to však nezlomilo. Následující pasáž suverénně opanoval, což jej mělo nastartovat k velkému obratu.

Jenže zkraje čtvrtého setu jej Djokovič zchladil využitým brejkbolem a vedením 2:0. Na něj Nadal ještě stačil re-brejkem odpovědět, ovšem v osmé hře ztratil své podání znovu a Djokovič si už svou životní šanci uniknout nenechal.

Wimbledon, mezinárodní tenisové mistrovství Anglie (tráva, dotace 14,6 milionu liber):

Muži:

Dvouhra - finále:
Djokovič (2-Srb.) - Nadal (1-Šp.) 6:4, 6:1, 1:6, 6:3

Juniorky:

Bartyová (12-Austr.) - Chromačevová (3-Rus.) 7:5, 7:6 (7:3).

Čtyřhra - finále:
Bouchardová, Minová (2-Kan./USA) - Schuursová, Chao Čchen-tchang (Niz./Čína) 5:7, 6:2, 7:5.