Češky hrají v Belgii 1:1. Kvitová vyhrála, Strýcová ne

16. 4. 2011 17:25
Flipkens.-Kvitová 2:6,6:7. Wickmayer.-Strýcová 6:4,6:4

Charleroi - České tenistky hrají po prvním dnu semifinálového klání Fed Cupu na půdě Belgie nerozhodně 1:1.

První bod v Charleroi vybojovala Petra Kvitová, která udolala domácí Kirsten Flipkensovou po setech 6:2 a 7:6. Ve druhém utkání však Barbora Záhlavová-Strýcová nestačila na belgickou jedničku Yaninu Wickmayerovou, které podlehla 4:6, 4:6.

Česká jednička poslala svůj tým do vedení i přesto, že se jí v zápase příliš nedařilo. Především druhý set přinesl herní trápení Kvitové.

Fed Cup v Belgii zahájí Kvitová, dvojkou bude Strýcová

První sadu ovšem favoritka zvládla, už po patnácti minutách vedla 4:0 a v pohodě si došla k výhře 6:2.

Dvojka belgického fedcupového týmu se ve druhém dějství poměrně nečekaně zvedla a dokonce si vypracovala setbol. Kvitová ale v nejdůležitějších momentech vždy dokázala přidat.

Sada se nakonec rozhodovala až v tie-breaku. Flipkensová v něm vedla 3:1 a 4:3, pak ovšem česká tenistka vyhrála čtyři míčky za sebou a mohla vítězoslavně zvednout ruce nad hlavu.

Záhlavová-Strýcová potrápila Wickmayerovou

Záhlavová-Strýcová proti Wickmayerové bojovala a sehrála s ní vyrovnaný zápas. Nezvládla však koncovky obou setů.

V prvním setu za stavu 2:2 sebrala česká tenistka favoritce podání, vzápětí ale o svůj servis přišla. Podruhé pak neudržela své podání za klíčového stavu 4:5, a o první set přišla.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová | Foto: Reuters

Velmi podobnou koncovku měl i druhý set. Dva mečboly Záhlavová-Strýcová odvrátila, třetí už nikoli.

V neděli by se měly střetnout nejprve jedničky Wickmayerová s Kvitovou a po nich Flipkensová se Záhlavovou-Strýcovou. Kapitáni týmů ale mohou nominaci změnit.

Ve druhém semifinále vedou Rusky v Moskvě nad obhájkyněmi titulu z Itálie 2:0. Nejprve Zvonarevová porazila hladce Erraniovou 6:0, 6:2, a poté Kuzněcovová udolala Vinciovou 6:2, 6:7 a 6:1.

Semifinále tenisového Fed Cupu:

Charleroi: Belgie - Česko 1:1 po prvním dnu

Flipkensová - Kvitová 2:6, 6:7 (4:7)
Esa: 4:3. Dvojchyby: 1:1. Vítězné míče: 18:29. Využité brejkboly: 1/3 - 3/5. Nevynucené chyby: 33:32. Celkem získané míče: 63:75. Čas: 1:29 hod.

Wickmayerová - Záhlavová-Strýcová 6:4, 6:4