5. 3. 2011 16:50
Berdych, Dlouhý - Koroljov, Šukin 6:4, 6:4, 7:6
Lukáš Dlouhý s Tomášem Berdychem debla zvládli.
Lukáš Dlouhý s Tomášem Berdychem debla zvládli. | Foto: Reuters

Ostrava - Tomáš Berdych s Lukášem Dlouhým získali ve čtyřhře proti Kazachstánu v rámci 1. kola Světové skupiny Davis Cupu klíčový druhý bod, když dvojici Jevgenij Koroljov - Jurij Šukin porazili po setech 6:4, 6:4 a 7:6.

Dlouhý tak vyhrál svůj vůbec první zápas Davisova poháru před domácím publikem.

Berdych bude v neděli v úvodní dvouhře bojovat o rozhodující třetí bod, když se pravděpodobně střetne s kazašskou jedničkou Andrejem Golubjovem. Spekuluje se však o tom, že jej nahradí Koroljov.

Zápas jsme sledovali ŽIVĚ
Berdych nedal Kukuškinovi šanci a srovnal stav na 1:1

Berdych s Dlouhým hned v úvodní hře při podání Koroljova získali brejk, zopakovali jej v sedmé hře a dostali se do vedení 5:2. Pak sice o svůj servis přišel Dlouhý a Kazaši snížili na 4:5, Berdych však první set dopodával do vítězného konce.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Ve druhém setu přišel Koroljov o svůj servis v sedmé hře a na podání bezchybní Češi využili brejku k vedení 2:0 na sety.

Ve třetí sadě si oba týmy držely své servisy až do stavu 5:5, pak ale přišel o podání Šukin a Češi podávali na vítězství. Dlouhý toho však svém podání nevyužil, podruhé v zápase přišel o svůj servis, a šlo se tak do tiebraku.

V něm se Češi dostali do vedení 6:1, a přestože Kazaši tři mečboly odvrátili, nakonec o české výhře rozhodl povedeným servisem Berdych.

Ostrava: Česko - Kazachstán 2:1 po čtyřhře

Berdych, Dlouhý - Koroljov, Šukin 6:4, 6:4, 7:6 (7:4)
Esa: 4:8. Dvojchyby: 6:4. Vítězné míče: 52:39. Využité brejkboly: 4/7 - 2/7. Nevynucené chyby: 39:33. Celkem získané míče: 115:102. Čas: 2:31 h.

Novi Sad: Srbsko - Indie 2:1 po čtyřhře

Bozoljac, Zimonjič - Bopanna, Devvarman 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (12:10).

Boras: Švédsko - Rusko 3:0 po čtyřhře

Aspelin, Linstedt - Kunicyn, Tursunov 6:4, 6:7 (6:8), 7:6 (8:6), 6:2.

Buenos Aires: Argentina - Rumunsko 3:0 po čtyřhře

Chela, Schwank - Hanescu, Tecau 6:2, 7:6 (10:8), 6:1.

Santiago: Chile - USA 1:2 po čtyřhře

Aguilar, Massu - B. Bryan, M. Bryan 3:6, 3:6, 6:7 (4:7).