Hvězdné finále Nadal-Federer rozzáří i Turnaj mistrů

27. 11. 2010 23:00
Nadal - Murray 7:6,3:6,7:6, Federer - Djokovič 6:1,6:4
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

Praha - Ve finále tenisového Turnaje mistrů v Londýně se podle očekávání utkají dva nejvýše nasazení hráči - Španěl Rafael Nadal a Švýcar Roger Federer.

Úřadující světová jednička se v semifinále natrápila přece jen víc, domácí naději Andyho Murrayho zdolala ve třech setech 7:6 (7:5), 3:6 a 7:6 (8:6).

Berdych po prohře s Nadalem: Příští rok se chci vrátit
Berdych na TM s Nadalem prohrál, a ukončil tak sezonu

Murraymu proti Nadalovi ve více než tříhodinové bitvě nepomohlo ani 22 es, ukradnutá druhá sada ani vedení 3:0 v tie-breaku třetího setu. Španělský tenista dovedl v kritických chvílích vždy zabrat a z nepříznivé situace se dostat.

Pro Nadala to bude vůbec první účast ve finále tohoto prestižního turnaje, který zakončí jeho skvělou sezonu, v níž získal tři grandslamové tituly.

To Federer získal první set proti Novaku Djokovičovi hladce 6:1. Ve druhé sadě se však Srb vzepjal a dokázal díky zlepšení hře se dostal do trháku 3:0. Poté ale dvakrát ztratil podání a Federer nabízenou šancí nepohrdnul.