Dlouhý s Paesem podlehli 10:8 v rozhodujícím setu

Sport Sport
23. 11. 2010 15:45
Dlouhý, Paes - Melzer, Petzschner 6:7, 6:4, 8:10
Ind Leander Paes slaví s Čechem Lukášem Dlouhým triumf ve finále US Open.
Ind Leander Paes slaví s Čechem Lukášem Dlouhým triumf ve finále US Open. | Foto: Reuters

Londýn - Český tenista Lukáš Dlouhý se svým partnerem Indem Paesem prohráli na Turnaji mistrů s rakousko - německou dvojicí Melzer - Petzschner. Připsali si tak již druhou porážku na prestižním turnaji.

Utkání bylo velmi vyrovnané a nakonec se rozhodovalo v prodlouženém třetím setu. Dramatickou koncovku zvládl lépe německy mluvící pár a zvítězil v rozhodujícím setu 10:8.

Berdych začal Turnaj mistrů prohrou s Djokovičem
Berdych: Prohra nebyla tak jasná, jak napovídá výsledek
Federer a Murray vstoupili do Turnaje mistrů vítězstvím

Dlouhý s Paesem byli před zápasem jako třetí nasazení pasováni do role favoritů. Sedmý nejlepší pár světa jim však od začátku zdatně odolával.

Už první set končil nervy drásajícím tie-breakem a přetahovanou o každý bodík. Štastnější byli soupeři česko-indického páru, když nakonec triumfovali poměrem 11:9.

Ve druhém setu měli navrch favorité a po výsledku 6:4 srovnali skóre. Pevnější nervy v rozhodující sadě ale prokázali Melzer s Petzschnerem.

Česko - indický pár, pro nějž je Turnaj mistrů posledním společným vystoupením, zakončí boje v základní skupině ve čtvrtek. Soupeřem mu budou nejvýše nasazení bratři Bryanové z USA.

Šance Lukáše Dlouhého na postup je tak už pouze v oblasti teorie.