Šafářová opět zdolala favoritku,dál jde Berdych i Hájek

5. 5. 2010 21:00
Šafářová - A. Radwaňská (8-Pol.) 1:6, 6:3, 7:6
Lucie Šafářová během týdne porazila už třetí hráčku ze světové desítky
Lucie Šafářová během týdne porazila už třetí hráčku ze světové desítky | Foto: Reuters

Praha - Lucie Šafářová se nezastavila na antukovém turnaji v Římě ani ve třetím kole, v němž dnes porazila 1:6, 6:3 a 7:6 osmou nasazenou Polku Agnieszku Radwaňskou.

Stejně jako minulý týden ve Stuttgartu tak postoupila do čtvrtfinále, ovšem nyní v areálu Foro Italico k tomu musela zdolat tři soupeřky.

Česká jednička Šafářová vyřadila druhou nasazenou hráčku za sebou.

Po Berdychovi na turnaji v Mnichově uspěl i Hájek
Kurnikovová se vrací na kurty, zahraje si Wimbledon
Lendl ohlásil návrat na české kurty. Zahraje si s Borgem

Už ve druhém kole mírně překvapila hladkým vítězstvím nad domácí Flavií Pennettaovou, která v tomto areálu předminulý víkend dvěma body režírovala jasnou výhru Italek nad Češkami ve Fed Cupu.

Šafářová si letos zahraje čtvrté čtvrtfinále

Třiadvacetiletá Šafářová v utkání s Radwaňskou musela vyřešit ošemetnou situaci v rozhodujícím setu, v němž po ztrátě servisu prohrávala 3:5 a Polka podávala na vítězství.

Brněnská rodačka si však vzala podání zpět a dovedla sadu do tie-breaku, který ovládla jasně 7:2.

Šafářová si v Římě zahraje čtvrté čtvrtfinále v sezoně, nicméně tři vítězství na turnaji zaznamenala pouze v únoru v Paříži, kde došla až do finále.

O postup do semifinále se fedcupová reprezentantka utká se Španělkou Marií José Martínezovou, jež překvapivě vyřadila 6:4, 6:2 světovou dvojku Caroline Wozniackou.

Dánce se na evropské antuce nedaří, před týdnem ve Stuttgartu vypadla ve druhém kole právě s Šafářovou.

Hájek si zahraje první čtvrtfinále v sezoně

Oba čeští účastníci antukového turnaje v Mnichově postoupili do čtvrtfinále. Jak třetí nasazený Tomáš Berdych, jenž na BMW Open obhajuje loňský titul, tak jeho daviscupový kolega Jan Hájek neztratili v dnešních duelech druhého kola set.

Tomáš Berdych v souboji se Stanislasem Wawrinkou
Tomáš Berdych v souboji se Stanislasem Wawrinkou | Foto: Sport

Berdych splnil roli favorita a zdolal 98. hráče světa Pereho Ribu ze Španělska 7:5 a 6:1. O postup do semifinále se utká s domácím tenistou Philippem Petzschnerem.

Pro Hájka je postup mezi nejlepších osm na turnaji ATP letošní premiérou, dosáhl na něj díky vítězství 6:4, 6:0 nad Němcem Benjaminem Beckerem.

Šestadvacetiletý Hájek si s turnajovou osmičkou poradil za hodinu a 13 minut. Dalším soupeřem 96. hráče světového žebříčku bude druhý nasazený Michail Južnyj z Ruska.

Do čtvrtfinále letos Hájek prošel jen jednou na challengeru v americkém Sunrise. Jinak vypadl čtyřikrát v druhém kole.

Mnichov - muži - dvouhra - 3. kolo:

Berdych (3) - Riba (Šp.) 7:5, 6:1, Hájek - Becker (8-Něm.) 6:4, 6:0.

Řím - ženy - dvouhra - 3. kolo:

Šafářová - A. Radwaňská (8-Pol.) 1:6, 6:3, 7:6 (7:2).

Čtyřhra - 2. kolo:

Matteková-Sandsová, Jen C' (5-USA/Čína) - Hlaváčková, Savčuková (ČR/Ukr.) 7:5, 6:0.