Nadal - Gonzalez 7:6, 7:6, 6:0
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

New York - Pouze půl hodiny se dnes zdržel při čtvrtfinálové dohrávce US Open na centrkurtu Rafael Nadal.

Duel s Fernandem Gonzalezem z Chile, který byl kvůli dešti přerušen už ve čtvrtek, vyhrál 7:6, 7:6 a 6:0. V semifinále španělského tenistu čeká Argentinec Juan Martin del Potro.

Gonzalez nebyl očividně v dobrém rozpoložení. Utkání se dohrávalo za stavu 2:3 v tie-breaku druhého setu, Chilan však osmi ztracenými míči za sebou přišel jak o celý set, tak o vlastní servis v tom dalším.

Z útlumu už se neprobral, nechal si znovu převázat namožený kotník a o několik minut později už po nepopulárním "kanárovi" podával soupeři ruku.

Nadal tak v New Yorku minimálně zopakuje dosavadní maximum z loňského roku. Proti Del Potrovi má aktivní bilanci čtyř výher proti dvěma porážkám.

Semifinálové duely jsou na programu v neděli, finále se kvůli zpoždění bude hrát až v pondělí