Volejbalistky Prostějova podlehly Sopotům

21. 12. 2011 19:46
Prostějov - Sopoty 0:3 (-21, -25, -17)

Prostějov - Volejbalistky Modřanské Prostějov prohrály ve čtvrtém kole Ligy mistryň v domácím prostředí s polským týmem Atom Trefl Sopoty 0:3.

Hanačky měly blízko k zisku druhé sady, ale neproměnily tři setboly.

České mistryně stále čekají na první vítězství v soutěži, ve skupině C jsou s jedním bodem na posledním místě a jejich šance na postup do play off se po dalším neúspěchu hodně vzdálily.

Jihočeši v Lize mistrů neuspěli, podlehli Unterhachingu

Hráčky Prostějova držely se soupeřkami na rozdíl od prvního vzájemného duelu v minulém týdnu krok a sehrály vyrovnanější partii. Chyběla jim ale větší přesnost v koncovce. Po získání náskoku 8:6 v úvodním setu slibný vstup skončil.

Domácí volejbalistky soupeřkám přenechaly iniciativu na síti a chybovaly i v poli. Přesněji kombinující volejbalistky Sopot těžily z útočných akcí Kožuchové a turecké opory Özsoyové, která často úspěšně útočila ze zadního pole. Na síti oběma oporám Sopot velmi dobře sekundovala bývalá hráčka Prostějova Němka Sschuschkeová.

Kouč Čada za nepříznivého stavu 10:16 zařazením nahrávačky Kubínové a Soaresové vrátil na chvíli tým zpět do zápasu. Prostějovu se podařilo snížit na rozdíl dvou bodů 21:23, drama v koncovce ale Sopoty nepřipustily.

I když Prostějovu utekl začátek druhého setu, stačily se ještě domácí hráčky vzpamatovat. Tým táhly v útoku zejména Popovičová s Monzoniovou a Velikou. Právě zásluhou tohoto trojlístku Hanačky v koncovce vedly už 24:22, ale důraznější soupeřky ještě výsledek otočily.

Nevydařená koncovka výrazně poznamenala psychiku prostějovských volejbalistek. Ve třetím setu už ani jednou nevedly. Polský tým v závěru využil několika chyb protivnic a bez větších problémů dotáhl zápas do vítězného konce. V průběhu šesti dnů se ani v jednom zápase hráčkám Prostějova nepodařilo se Sopotami uhrát ani jeden set.

V závěrečných dvou utkáních v základní skupině hrají české mistryně 11. ledna v Curychu a v posledním duelu hostí 17. ledna vedoucí Kazaň.