České florbalistky zvládly obrat a slaví skvělý bronz

11. 12. 2011 17:14
Švýcarsko - Česká republika 2:3, Švédsko - Finsko 4:2

Praha - České florbalistky porazili v zápase o třetí místo domácí Švýcarsko 3:2 a na mistrovství světa v St. Gallenu slaví historický bronz.

Cesta za vůbec první medailí ze světového šampionátu byla hodně trnitá. Češky musely dohánět dvoubrankové manko a v 52. minutě obrat dokonaly.

Mistryněmi světa se staly Švédky, které ve finále porazily Finky 4:2 a prodloužily své kralování na florbalovém trůnu o třetí období v řadě.

Florbalistky podlehly Finsku a budou hrát o bronz

Češky podobně jako v semifinále s Finkami nezačali nejlépe, když jejich špatného střídání v 5. minutě využila Suterová. Přes několik šancí se svěřenkám trenérek Šatalíkové a Šteglové nepodařilo vyrovnat a Švýcarky nadále zlobily. Výsledkem byl druhý gól Rüttimannové.

Češky se však nevzdaly a o několik minut později se v přesilovce přece jen prosadila Hyršlová. Za další dvě minuty později bylo srovnáno, když s dorážkou střely Szotkowské uspěla Lacková.

Domácí tým se najednou musel bránit českému tlaku, pomohla mu i tyčka. V 52. minutě byl obrat dokonán. Obhájkyně předloňského stříbra položila na lopatky Štěglová a po pečlivě ubráněných závěrečných minutách mohly Češky slavit.

Mistrovství světa florbalistek v St. Gallenu:

Finále:

Švédsko - Finsko 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
8. Erikssonová (Scheerová), 10. Wijková (Karlssonová), 23. Kristofferssonová (Lindströmová), 57. Widarová (Wikströmová) - 22. Kokková (Uimonenová). 38. vlastní. Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Bez vyloučení. Diváci: 2520.

O 3. místo:

Švýcarsko - Česká republika 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
5. Suterová (Rüttimannová), 31. Rüttimannová (Andereggová) - 35. Hyršlová (K. Bočanová), 37. Lacková (Szotkowská), 52. Šteglová (Urbánková). Rozhodčí: Heiskanenová, Saariová (obě Fin.). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 2520.
Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Billá, Černá, Kotíková, od 12. navíc Macurová - Koníčková, Urbánková, D. Šteglová - Hyršlová, A. Bočanová, K. Bočanová - od 12. Szotkowská, Vojáčková, Lacková - od 11. Jílková, od 36. navíc Jarolímová. Trenérky: Karolína Šatalíková a Markéta Šteglová.