Kajakář Dostál vyhrál juniorské mistrovství světa

30. 7. 2011 15:53
Deblkajak Kučera - Špicar skončil čtvrtý
Vody měli závodníci někdy až po uši...

Brandenburg - Kajakář Josef Dostál je juniorským mistrem světa v rychlostní kanoistice.

Na regatě v Brandenburgu dnes ovládl finálový závod na 1000 metrů a světové zlato přidal k evropskému prvenství, které vybojoval na této trati na začátku července v Záhřebu.

Svěřenec Lucie Radoňové v KVS Praha vyhrál s náskokem 1,49 sekundy před domácím Maxem Rendschmidtem, bronzový Maďar Bálint Noé už ztratil přes 3,5 sekundy.

Mladý kajakář Prskavec získal na ME bronz

Deblkajak Patrik Kučera, Jakub Špicar na svůj triumf z ME nenavázal a obsadil čtvrté místo. Od bronzových Maďarů dělilo českou posádku 1,6 sekundy. Druzí skončili Slováci Mário Janča s Viktorem Deminem, po stříbru z K1 si tentokrát pro zlato dopádloval Rendschmidt společně s Tomem Liebscherem.