25. 7. 2011 14:30
Na 100 metrů skončila celkově třináctá
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Šanghaj - Plavkyně Petra Chocová zlepšila na mistrovství světa hned dvakrát český rekord na 100 metrů prsa a obsadila třinácté místo.

Pětadvacetiletá plavkyně už v rozplavbě jako první Češka pokořila hranici minuty a devíti sekund, když ze svého červnového maxima ubrala 49 setin sekundy.

V semifinále pak zrychlila o dalších 18 setin až na 1:08,40. Na účast v osmičlenném finále potřebovala plavat ještě o osm desetin sekundy rychleji.

Plavci na MS marně protestovali proti ´vařící´ vodě

Chocová se v druhém dnu bazénových soutěží postarala o zatím nejlepší český výsledek. V neděli byla Barbora Závadová rovněž v českém maximu 15. na polohové dvoustovce.

Simoně Baumrtové se na stometrové trati znak tolik nedařilo, časem 1:02,71 neatakovala osobní a český rekord (1:01,56) a skončila třicátá. Do semifinále překvapivě neprošla ani britská obhájkyně titulu a světová rekordmanka Gemma Spofforthová, jež dosáhla 23. času.