Hvězdný Jícha sázel góly, házenkáři mají ME na dosah

9. 3. 2011 19:02
Kvalifikace: Česko - Norsko 29:26, Jícha dal 13 gólů
Filip Jícha.
Filip Jícha. | Foto: Reuters

Zlín - Nejlepší házenkář světa Filip Jícha dovedl českou reprezentaci k důležitému vítězství v kvalifikaci na evropský šampionát 2012 proti Norsku.

Jícha nasázel ve Zlíně třináct gólů a Češi devátý tým nedávného MS porazili poměrem 29:26.

Účast na mistrovství Evropy tak má Česká republika na dosah. V tabulce 6. kvalifikační skupiny má na Norsko náskok dvou bodů, podruhé se oba soupeři střetnou v neděli v norském Stavangeru.

Jícha je znovu házenkářem roku v Německu
Francouzi vládnou světu házené. Obhájili světový titul
Nejlepší házenkář světa je Čech. Ostrostřelec Jícha

V prvním poločase přitom Češi na silné Nory nestačili. Seveřané si postupně vypracovali až pětibodový náskok, který krátce před poločasem naštěstí čeští reprezentanti snížili na 11:13.

Druhý poločas přinesl diametrálně odlišný výkon Čechů. Ti začali přesněji kombinovat a díky neudržitelnému Jíchovi a dobrým zákrokům gólmana Štochla otočili výsledek.

Norům nepomohlo ani osobní bránění Filipa Jíchy. Vyprodaná hala ve Zlíně si pak řádně vychutnala závěr zápasu a oslavila výhru, která dává Čechům velké naděje na postup

Kvalifikace o postup na ME 2012 házenkářů ve Zlíně:

Česko - Norsko 29:26 (11:13)
Sestava a branky ČR: P. Štochl, Galia - Nocar 4, Vítek 1, Piskač, Číp, Hynek, Zdráhala, Kubeš, Jícha 13, Filip 4, Mráz, Juříček 5, Stehlík, Motl, Sklenák 2.

Nejvíce branek Norska: Tvedten 6, Lund 5, Rambo a Paulsen po 4. Rozhodčí: Načevski, Nikolov (oba Mak.). Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 2000.