Volejbalisté na MS porazili Kamerun a postupují

2. 10. 2010 18:41
Volejbalisté se přesunují co čtvrtfinálové skupiny

Ancona - Čeští volejbalisté postoupili na mistrovství světa mezi nejlepší dvanáctku, což se naposledy podařilo společné československé reprezentaci v roce 1990.

Osmifinálovou skupinu L v Anconě dnes Češi zakončili jednoznačnou výhrou 3:0 nad Kamerunem a obsadili v ní první místo před olympijskými vítězi z USA.

Nyní reprezentanty čeká přesun do Říma, kde se v tříčlenné čtvrtfinálové skupině utkají v pondělí s obhájci titulu z Brazílie a o den později s Německem. Brazilci dnes neuhráli ani set proti Bulharsku, Němci postoupili z druhého místa ve skupině G za domácí Itálií.

Kamerun v základní skupině vyřadil Austrálii a v pátek v pěti setech potrápil favorizované Američany. Čechům by dnes k postupu stačila i těsná prohra, ale rozjetý tým od začátku neochvějně mířil k čtvrtému vítězství za sebou.

Hned od prvních míčů si Češi začali budovat náskok obranou v poli, která se v průběhu MS stala jejich silnou stránkou.

Další body přidávali díky razanci univerzála Štokra i obou smečařů a Ticháčkovým místy až drzým nahrávkám. Na druhé straně jim jen krátce škodil servis nejvíce bodujícího hráče šampionátu Mbouleta.

Celkově bylo ale podání mnohem více českou zbraní. Přijímající hráči Kamerunu s ním měli značné potíže a také druhá sada byla prakticky od začátku jasnou záležitostí (6:2).

Kamerunská obrana si nevěděla rady se zpracováním Štokrových dělovek, ale protivník si především nemohl být jistý tím, komu nahrávač Ticháček míč v útoku pošle. Často smečovali i středoví hráči Veselý a Konečný, kteří k českému součtu přispěli celkem 21 body.

Češi soustředěně kráčeli za jednoznačným vítězstvím, africký soupeř ani v třetím setu neudržel vyrovnaný průběh příliš dlouho. Po pouhých 67 minutách proměnil mečbol Petr Konečný.