Vítězem Vuelty je Valverde. Kreuziger na 61. místě

ČTK ČTK, Red Spo
20. 9. 2009 18:15
Alejandro Valverde vyhrál poprvé v kariéře Vueltu

Madrid - Španěl Alejandro Valverde se stal vítězem cyklistické Vuelty. V třítýdenním etapovém závodu triumfoval poprvé v kariéře.

V závěrečné etapě, kterou vyhrál německý spurtér André Greipel, už podle očekávání k žádným změnám v popředí celkového pořadí nedošlo.

Cyklisté měli závěrečný den před sebou jen 110 kilometrů s cílem v Madridu. Také dnes se o únik pokusila šestičlenná skupinka, která byla pohlcena zhruba deset kilometrů před cílem.

Tradiční spurtérský vláček nakonec vyvezl k již čtvrtému dílčímu vítězství Greipela. Ten tak suverénně vyhrál bodovací soutěž.

Roman Kreuziger z Liquigasu byl v cíli hodnocen na 107. místě, František Raboň z Columbie o deset pozic za ním. Kreuziger, jenž na rozdíl od Tour pracoval celé tři týdny na lídra stáje Ivana Bassa, skončil v celkovém hodnocení sedmapadesátý.

Devětadvacetiletý Valverde už v minulosti vyhrál dvakrát celkové hodnocení ProTour a má na kontě několik triumfů z jednorázových závodů. Všestranný jezdec bez slabin má i dvě stříbra z mistrovství světa, velkého triumfu se ale lídr stáje Caisse d'Epargne dočkal až nyní.

Konečné výsledky Vuelty:

1. Valverde 87:22:37, 2. Sánchez (oba Šp.) -55, 3. Evans (Austr.) -1:32, 4. Basso (It.) -2:12, 5. Mosquera (Šp.) -4:27, 6. Gesink (Niz.) -6:40, 7. Rodriguez (Šp.) -9:08, 8. Tiralongo (It.) -9:11, 9. Deignan (Ir.) -11:08, 10. Cobo (Šp.) -11:27, ...61. Kreuziger -1:34:53, 134. Raboň -3:16:05