Kreuziger dojel s favority. Etapu vyhrál Chavanel

25. 7. 2008 17:19
1. Chavanel, 2. Roy, 3. Ciolek... 66. Kreuziger
Žlutý trikot drží stále Španěl Sastre.
Žlutý trikot drží stále Španěl Sastre. | Foto: Reuters

Montluçon - Vítězem devatenácté etapy cyklistické Tour de France se stal domácí Sylvain Chavanel. Ten byl v závěrečných metrech úspěšnější než jeho krajan Jérémy Roy.

Oba Francouzi strávili většinu ze 165,5 kilometru dlouhé etapy v úniku, který nakonec peloton stáhl na minutu a třináct vteřin.

Třetí místo vybojoval ve spurtu Němec Gerald Ciolek, který předčil svého krajana Erika Zabela.

Český zástupce Roman Kreuziger dojel stejně jako všichni favorité na celkové vítězství v hlavním poli. Průběžnému pořadí tak stále vládne Španěl Carlos Sastre následovaný svým stájovým kolegou Frankem Schleckem a Rakušanem Kohlem.

Stejný zůstal také Kreuzigerův odstup na Andyho Schlecka, lídra hodnocení mladých jezdců do pětadvaceti let.

V sobotu čeká závodníky 53 kilometrů dlouhá časovka, která by s největší pravděpodobností měla rozhodnout o vítězi letošního ročníku Tour.

V neděli pak následuje závěrečná etapa s dojezdem na Champs-Élysées v Paříži.