Nymburk nezvládl koncovku s Krasnodarem a prohrál

14. 2. 2012 21:35
Basketbalistům se výrazně vzdálilo play off
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík.
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík. | Foto: Aktuálně.cz

Nymburk - Basketbalisté Nymburka prohráli ve VTB lize s Lokomotivem Krasnodar 65:71 a po sedmé porážce ze 13 duelů se jim výrazně vzdálila šance na postup do play off.

Za jejich dnešní prohru může kolaps v závěrečné čtvrtině, do které Nymburk šel s náskokem devíti bodů, ale poslední desetiminutovku prohrál 17:32.

Hráči Nymburka věděli, že reálnou šanci na první čtyřku ve skupině a postup do play off jim zajistí jen výhra. Tomu odpovídalo nasazení a český mistr od začátku držel s favoritem krok.

Nymburk i přes skvělý závěr prohrál ve Valencii o bod

V úvodu druhé půle se Nymburku povedla šňůra 10:0, na které se sedmi body podílel nejlepší střelec Chester Simmons, a výsledkem byl dvanáctibodový náskok.

Ještě osm minut před koncem vedl Nymburk o deset bodů, ale pak přišel velký zvrat. Lokomotiv se šňůrou 9:0 dotáhl na jediný bod a zahájil obrat, který přišel tři minuty před koncem, kdy se hosté dostali do vedení 64:63.

Nymburku k potřebné výhře nepomohl ani Simmons, který zaznamenal 23 bodů. Druhý nejlepší střelec domácích Lamayne Wilson dal osm bodů. Naopak Lokomotiv se mohl opřít hned o dva střelce Masseye a Bykova, kteří si připsali 19 a 17 bodů.

K tomu, aby měl Nymburk šanci na postup, musí v příštím utkání doma porazit jeden z nejsilnějších klubů Evropy CSKA Moskva, který je lídrem skupiny B VTB ligy.

VTB liga basketbalistů:

Skupina B:

ČEZ Basketball Nymburk - Lokomotiv Kubaň Krasnodar 65:71 (17:19, 33:31, 48:39)
Nejvíce bodů: Simmons 23, Wilson 8, Pumprla a Lawrence po 7 - Massey 19, Bykov 17, Grigorijev 9. Fauly: 18:19. Trestné hody: 16/12 - 21/17. Trojky: 5:6.

8. Jenisej Krasnojarsk 12 3 9 904:1001 15
9. Minsk 2006 13 1 12 935:1216 14