Basketbalistky USK prohrály v Istanbulu a jsou čtvrté

8. 12. 2011 18:00
9. kolo Euroligy: Galatasaray Istanbul - USK Praha 75:67
Eva Vítečková v dresu USK Praha
Eva Vítečková v dresu USK Praha | Foto: fiba.com

Istanbul/Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály v 9. kole Evropské ligy na palubovce Galatasaray Istanbul 67:75 a po třech výhrách našly přemožitelky.

Tým kouče Lubora Blažka se dál drží na čtvrtém místě skupiny A s bilancí pěti vítězství a čtyř proher.

Galatasaray se naopak s osmi triumfy osamostatnil na čele, protože konkurenční Valencie ve středu překvapivě podlehla v Kaunasu. Třetí Jekatěrinburg zase odjel s prohrou z Bourges. Příští středu USK hostí Kaunas.

Pátá porážka v řadě. Brňanky prohrály i s Montpellierem
Basketbalistky USK porazily Bourges a udržely 4. místo

České mistryně toužily oplatit Galatasarayi prohru z prvního vzájemného utkání v Praze, ale už od začátku měly velké problémy s krytím amerických mistryň světa Taurasiové a Charlesové, které nakonec s celkovými 26 a 25 nastřílenými body dovedly istanbulský klub k vítězství.

Pražanky na začátku druhé čtvrtiny ztrácely už třináct bodů, ovšem pak zahájily stíhací jízdu. USK svým střeleckým příspěvkem držela hlavně reprezentantka Elhotová. Ze zdánlivě jasně rozehraného zápasu se stalo drama, které vrcholilo v úplném závěru. Hostující tým cítil velkou naději na obrat hlavně tři minuty před koncem, kdy Španělka Montaňanová svým pokusem snížila na 63:64 a USK živil naději, že Galatasaray podruhé v historii dokáže zdolat.

Turecký velkoklub se však rázně postavil proti pražským plánům a osmibodovou šňůrou odvrátil hrozbu porážky. K rozhodujícímu náporu zavelela čtyřmi vstřelenými body Charlesová a USK už na devítibodové manko nestačil reagovat.

9. kolo Evropské ligy basketbalistek - skupina A:

Galatasaray Istanbul - ZVVZ USK Praha 75:67 (22:11, 35:29, 56:52)
Nejvíce bodů:
Taurasiová 26, Charlesová 25, Printsová 12 - Elhotová 16, Miltonová-Jonesová 13, Montaňanová 12, Burgrová 8. Fauly: 16:20. TH: 24/16 - 5/4. Trojky: 3:5.

17:45 Gdyně - Györ

1. Galatasaray Istanbul 9 8 1 699:628 17
2. Valencie 9 7 2 677:521 16
3. Jekatěrinburg 9 6 3 662:554 15
4. USK Praha 9 5 4 624:636 14
5. Bourges 9 4 5 599:615 13
6. Kaunas 9 2 7 597:704 11
7. Gdyně 8 2 6 577:629 10