Pátá porážka v řadě. Brňanky prohrály i s Montpellierem

7. 12. 2011 21:49
Basketbalistky Brna jsou v Evropské lize poslední

Brno - Basketbalistky Friska Brno prohrály v devátém kole Evropské ligy na domácí palubovce s francouzským celkem Basket Montpellier 58:78.

České vicemistryně utrpěly pátou porážku za sebou a s jediným vítězstvím zůstaly na posledním místě tabulky skupiny C.

Zápas měl podobný scénář jako většina předchozích vystoupení Brna v Evropské lize, iniciativu převzal hned od úvodních minut soupeř.

Nymburk podlehl Prienai a zatím nestvrdil postup
Basketbalistky USK porazily Bourges a udržely 4. místo

Brňanky, v jejichž sestavě se objevila i uzdravená americká pivotka Robinsonová, sice snížily po sedmi minutách začínající manko na 9:10, jenže do poločasu už tempo diktovaly přesně zakončující hráčky francouzského týmu.

Montpellier v prvním poločase těžil hlavně z koncovky Lelasové. Jeho hru dirigovala pouze 166 cm vysoká rozehrávačka Lawsonová a do velké přestávky získal hostující celek šestnáctibodový náskok.

Eva Vítečková z Gambrinusu Brno (vpravo) se snaží obejít Catherine Melainovou z francouzského týmu Bourges Basket. | Foto: ČTK

Naopak svěřenkyně Jana Bobrovského se v koncovce trápily a doplácely na slabou produktivitu. Oproti předchozím zápasům se střelecky nedařilo Hejdové a hlavní tíhu v zakončení na sebe převzaly americká rozehrávačka Thomasová a Pecková.

Po přestávce ze zdánlivě ztraceného zápasu Brňanky ještě udělaly chvilkové drama. Francouzský tým pod dojmem vysokého náskoku podlehl uspokojení, polevil v koncentraci v obraně a domácí hráčky začaly ztenčovat ztrátu.

Jejich snažení se však opět nepodařilo dokonat, ačkoliv se dotáhly na rozdíl pouhých dvou bodů (51:53).

Od tohoto stavu se ale domácí basketbalistky na několik minut střelecky zasekly a hráčky Montpellieru šňůrou devíti bodů hrozbu závěrečného dramatu odvrátily.

V koncovce po několika nedorozuměních v defenzivě nabídly české vicemistryně soupeři získat rozhodující náskok a oslavit páté vítězství v základní skupině. V součtu s prvním vzájemným zápasem (80:50) porazil Montpellier Brno o 50 bodů.

Utkání skupiny C 9. kola Evropské ligy basketbalistek.

Frisco Brno - Montpellier 58:78 (15:21, 31:47, 51:60)
Nejvíce bodů: Pecková 15, Thomasová 12, Robinsonová a Abdiová po 8 - Sacková 17, Lelasová 13, Lawsonová a Mannová po 12. Rozhodčí: Bayot (Belg.), Kunošič (Bosna), Bukuresti (Rum.). Trestné hody: 14/10 - 19/15. Fauly: 19:18. Diváci: 500.

Gospič - Taranto 91:75, Wisla Krakov - Spartak MO 80:61.

1. Wisla Krakov 9 7 2 596:553 16
2. Spartak MO 9 6 3 695:624 15
3. Montpellier 9 5 4 680:606 14
4. Rivas Madrid 8 5 3 587:553 13
5. Gospič 9 4 5 666:681 13
6. Košice 8 4 4 538:526 12
7. Taranto 9 3 6 612:649 12