Další porážka Brňanek. V Evropské lize jsou poslední

16. 11. 2011 19:50
Basketbalistky Brna prohrály vysoko s Gospičem

Brno - Basketbalistky Friska Brno prohrály v 6. kole Evropské ligy na domácí palubovce s chorvatským Gospičem vysoko 61:80 a v tabulce skupiny C zůstaly poslední.

Svěřenkyně Jana Bobrovského mají na kontě stále jen jedno vítězství, Gospič se od českých vicemistryň odpoutal druhou výhrou v sezoně.

Domácí basketbalistky jako kdyby zmrazila úvodní úspěšná trojka Kanaďanky Keaneové po deseti sekundách hry. Vzápětí následovala desetibodová šňůra chorvatského týmu, která Brňanky zcela rozložila.

Nymburk v premiéře Eurocupu triumfoval v Soluni
Basketbalistky USK i Brna schytaly v Eurolize debakly

Soupeř založil taktiku na agresivních průnicích do podkošového prostoru, domácí hráčky mu nechávaly hodně prostoru, a když se pokusily zasáhnout, tak většinou za cenu faulu. Při absenci zraněné americké pivotky Robinsonové využívaly basketbalistky Gospiče v podkošových soubojích výškovou převahu.

Ve druhé čtvrtině dal domácí tým jen osm bodů a z matného výkonu se Brňanky neprobraly ani po změně stran. Jejich propustná obrana nadále nedokázala zastavit přímočaré nájezdy soupeře, družstvu chyběla bojovnost.

Chorvatky si pak pod dojmem bezpečného náskoku často dovolovaly i hru na krásu a v poslední čtvrtině to Brňanky využily alespoň ke korekci skóre.

Závěrečnou desetiminutovky vyhrály 25:11 a částečně zmírnily debakl, který se už pomalu blížil i tomu z minulého týdne v Madridu, kde Brno prohrálo 70:112.

6. kolo Evropské ligy basketbalistek - skupina C:

Frisco Sica Brno - Gospič CO 61:80 (15:30, 23:46, 36:69)
Nejvíce bodů: Hanušová 14, Pecková 9, Stehlíková 8 - Keaneová 19, Vrsaljková 19, Kompletová 14, Mandirová a McBrideová po 11. Rozhodčí: Schmidt (Něm.), Vinasi (Rum.), Gologanov (Bulh.). Trestné hody: 19/11 - 13/10. Fauly: 17:12. Trojky: 2:8. Diváci: 650.

18:30 Wisla Krakov - Rivas Madrid,

20:00 Montpellier - Košice.

1. Wisla Krakov 5 4 1 321:293 9
2. Montpellier 5 3 2 384:340 8
3. Spartak MO 5 3 2 375:342 8
4. Rivas Madrid 5 3 2 396:366 8
5. Košice 5 3 2 333:317 8
6. Gospič 6 2 4 443:481 8