9. 11. 2011 22:00
USK prohrál s Jekatěrinburgem, Brno nestačilo v Madridu
Eva Vítečková v dresu USK Praha
Eva Vítečková v dresu USK Praha | Foto: fiba.com

Praha - Basketbalistky USK Praha v Evropské lize nenavázaly na famózní vítězství ze španělské Valencie a na domácí palubovce podlehly Jekatěrinburgu 59:74.

Ruský favorit s českou rozehrávačkou Hanou Horákovou pouze na lavičce dominoval od druhé čtvrtiny. Domácím nestačilo ani čtyřiadvacet bodů Španělky Montaňanové. Po pátém kole soutěže mají Pražanky bilanci dvou výher a tří porážek.

Spoluhráčky Horákové, která léčí zlomenou ruku, vyhrály v Eurolize již počtvrté.

Basketbalistky USK zářily ve Valencii. Zdolaly suveréna
Brňanky porazily Krakov a mají první výhru v Eurolize

USK nezačal špatně a první část hry prohrál pouze rozdílem čtyř bodů. Poté se ale naplno projevila absence nejlepší střelkyně Miltonové-Jonesové. Bez ní působil český tým především pod košem bezzubým dojmem a střelecky se nedařilo ani Vítečkové, či Elhotové.

Ve druhé čtvrtině Pražanky šest minut nedaly koš, zatímco Jekatěrinburg trefoval neomylně a brzy si vytvořil rozhodující náskok. V poločase vedl o dvanáct bodů a na začátku druhé půli skóre postupně navyšoval.

Na konci třetí čtvrtiny z toho byl debakl o pětadvacet bodů, který v závěru domácí hráčky přece jen zredukovaly na konečné skóre 59:74.

Brno podlehlo Madridu o 42 bodů

Ve skupině C potkal podobný osud tým Frisco Brno. Český tým utrpěl nejtěžší porážku této sezony na palubovce Rivasu Madrid. Brňanky podlehly propastným rozdílem 42 bodů 70:112 a v tabulce skupiny jsou poslední.

Rozhodující náskok třinácti bodů si domácí favorit vypracoval již v první čtvrtině a další tvrdý úder zasadil Brnu na začátku třetí části, kdy předvedl šňůru dvanácti bodů.

V dresu Madridu nastřílela dvouciferný počet bodů hned čtveřice hráček, zatímco z brněnských basketbalistek se takto prosadila pouze rozehrávačka Thomasová.

Utkání skupiny A 5. kola Evropské ligy basketbalistek:

ZVVZ USK Praha - UMMC Jekatěrinburg 59:74 (13:17, 19:31, 31:56)
Nejvíce bodů: Montaňanová 24, F. Eldebrinková 16, Vítečková 11 - Grudaová 15, Parkerová, Pondexeterová a Artěšinová 11. Fauly: 18:15. Pět chyb: 34. Kulichová, 37. Burgrová (obě USK). Trestné hody: 11/8 - 15/13. Trojky: 5:5. Diváci: 1000.

Kaunas - Györ 71:51 (za hosty Šujanová 8 bodů), Galatasaray Istanbul - Gdyně 77:71, Bourges - Valencie 50:77 (za hosty Veselá 4 body).

Skupina C:

Rivas Madrid - Frisco Sika Brno 112:70 (27:14, 55:35, 87:50)
Nejvíce bodů: Jonesová 20, Carsonová a Cruzová po 16, Dubljevičová 15, Aguilarová 14 - Thomasová 18, Hanušová, Hejdová a Pecková po 9. Fauly: 9:16. Trestné hody: 20/18 - 11/6. Trojky: 2:6.

Gospič - Montpellier 82:96, Wisla Krakov - Taranto 64:58, Košice - Spartak MO 55:67.

1. Wisla Krakov 5 4 1 321:293 9
2. Montpellier 5 3 2 384:340 8
3. Spartak MO 5 3 2 375:342 8
4. Rivas Madrid 5 3 2 396:366 8
5. Košice 5 3 2 333:317 8
6. Taranto 5 2 3 326:329 7
7. Gospič 5 1 4 363:420 6
8. Brno 5 1 4 319:410 6