Basketbalistky USK vyhrály a jsou blízko čtvrtfinále

1. 2. 2011 22:55
Cras Basket Taranto - ZVVZ USK Praha 56:73

Taranto - Velký úspěch mají nadosah basketbalistky USK Praha. V úvodním osmifinálovém zápase Evropské ligy vyhrály v italském Tarantu 73:56 a pokud v pátek doma zvítězí znovu, dostanou se poprvé v historii do čtvrtfinále prestižní soutěže. Pokud prohrají, bude se hrát rozhodující duel příští středu opět v Itálii.

Na triumf v prvním utkání si vysokoškolačky zadělaly ve třetí třetině, kterou po výborném výkonu vyhrály 23:6. Jejich soupeř se přitom v základní skupině pyšnil osmi výhrami z deseti zápasů.

Basketbalistky USK Praha rozdrtily Kaunas a jdou dál

Český tým ze začátku těžil hlavně ze hry Miltonové-Jonesové a Vítečkové, které tým bodově táhly. Po poločase USK prohrávalo o čtyři body, pak ale přišel velký zlom, k němuž přispěla především Elhotová, která proměnila v krátkém sledu tři trojky.

Druhý tým italské ligy se nemohl dostat do hry a neuspěl ani při pokusech se zónovou obranou. Pražankám vše vycházelo, lehce si chodily pro odražené míče a postupně navyšovaly náskok, který se na konci vyšplhal až na 19 bodů.

První zápas osmifinále Evropské ligy basketbalistek:

Cras Basket Taranto - ZVVZ USK Praha 56:73 (22:26, 39:35, 45:58)
Nejvíce bodů: Wambeová 17, Mahoneyová 15, Dačičová 13 - Elhotová 21, Vítečková 19, Miltonová-Jonesová 13, Kulichová 8, Whalenová 7. Rozhodčí: Anzulovič (Chorv.), Nituová (Rum.), Györfly (Maď.). Fauly: 14:18. Trestné hody: 19/14 - 14/12. Trojky: 0:7. Diváci: 2400.