Nymburk prohrál i s Casertou a je v osmifinále bez bodu

25. 1. 2011 21:22
ČEZ Nymburk - Pepsi Caserta 68:74
Pavel Pumprla
Pavel Pumprla | Foto: ČTK

Praha - Basketbalisté Nymburku prohráli i druhé utkání v osmifinálové skupině Eurocupu, když v Pardubicích podlehli italské Casertě 68:74.

Dostali se tím pádem do svízelné situace, když jsou po dvou kolech bez výhry.

V příštím zápase na palubovce Galatasaraye Istanbul tak již musejí vyhrát, aby si zachovali reálnou šanci na postup.

Basketbalisté Nymburka i Prostějova v poháru prohráli
Nymburk selhal v útoku. V Novom Mestě dal jen 50 bodů

Nymburk měl v domácím utkání lepší nástup, ovšem osmibodový náskok italský celek neznervóznil a ztrátu ve druhé čtvrtině smazal. Zatímco se o střeleckou produktivitu starali v nymburském dresu především obvyklí tahouni Simmons s Pumprlou, hosté své body rozprostřeli na bedra více hráčů, což se začalo v dalším průběhu ukazovat jako rozhodující.

Dalším faktorem, který hrál v neprospěch Nymburku, byla špatná střelba trojek a daleko menší počet vynucených faulů.

Přesto Středočeši ještě pět minut před koncem vedli o dva body. Jenže poté se Caserta nadechla k menšímu trháku, který zásadně podpořila především trojkou na 72:66 na začátku poslední minuty.

2. kolo skupiny K osmifinále Eurocupu:

ČEZ Nymburk - Pepsi Caserta 68:74 (18:13, 41:41, 56:58)
Nejlepší střelci:
Simmons 21, Pumprla 15, Nečas 8 - Williams 18, Ere 15, Bowers 13. Rozhodčí: Gontas (Řec.), Čebyšev (Ukr.), Rutešič (Černá Hora). Trestné hody: 12/9 - 26/14. Fauly: 25:18. Trojky: 3:6. Diváci: 3870.

Galatasaray Istanbul - Estudiantes Madrid 57:68 (39:41)

1. Estudiantes Madrid 2 2 0 155:137 4
2. Caserta 2 2 0 155:144 4
3. ČEZ Nymburk 2 0 2 148:161 2
4. Galatasaray Istanbul 2 0 2 133:149 2