Nymburk v Jadranské lize nezvládl úvod a znovu prohrál

30. 10. 2010 20:00
ČEZ Nymburk - Krka Novo Mesto 57:77
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Basketbalisté Nymburku podlehli v 5. kole Adriatické ligy slovinskému celku Krka Novo Mesto 57:77.

O druhé porážce v řadě rozhodl především špatný vstup do utkání.

Domácí si v první čtvrtině nevědli rady s důslednou obranou Krky, díky které nastříleli pouhých devět bodů. Naopak hosté těžili z téměř bezchybné střelby, a tak vedli po deseti minutách o sedmnáct bodů.

Basketbalisté Nymburka v Balkánské lize poprvé prohráli

Přestože se Středočechům dařilo ve druhé čtvrtině už lépe, k výraznějšímu zdramatizování se dostali až po přestávce. Díky devítibodové šňůře dokonce snížili na rozdíl pouhých pěti bodů, když se dařilo především americkému rozehrávačovi Efejukuovi.

Slovinci však znovu zabrali a výhru si bez problémů pohlídali.

"Od první minuty jsme zaostávali ve všech herních činnostech. I když se nám párkrát podařilo dotáhnout do přijatelného rozdílu, nikdy jsme to plně nevyužili," prohlásil po zápase kouč domácích Neno Ginzburg.

5. kolo Jadranské ligy basketbalistů:

ČEZ Nymburk - Krka Novo Mesto 57:77 (9:26, 28:40, 43:51)
Nejvíce bodů:
Simmons 14, Efejuku 12, Pumprla 7, Lenzly 6 - Booker 16, Ikonič 14, Pavič a Petrov po 13. Rozhodčí: Muhvič (Chor.), Mrdak, Glišič (oba Srb.). Fauly: 26:25. Pět chyb: 35. Nečas (Nymburk). Trestné hody: 12/8 - 28/21. Trojky: 7:6.