Basketbalistka Veselá je se Seattlem ve finále WNBA

6. 9. 2010 9:16
O finálových soupeřkách Seattlu se teprve rozhodne

New York - Česká basketbalová reprezentantka Jana Veselá si zahraje ve finále zámořské ligy WNBA.

S týmem Seattle Storm do něj postoupila po vítězství nad Phoenixem 2:0 na zápasy, nedělní duel vyhrál hostující celek 91:88. Veselá, která odehrála dvanáct minut, si připsala dva body, dva doskoky a dva bloky.

Obhájce titulu Phoenix přitom po třech čtvrtinách vedl desetibodovým rozdílem, tři a půl minuty před koncem dokonce zvýšil na 88:76.

Slovinci na MS deklasovali Austrálii. Čeká je Turecko
Basketbalisté Španělska triumfovali v repríze finále MS

To byl ale jeho poslední koš; od té doby skórovaly už jen soupeřky, které závěr zápasu zcela ovládly. Necelé tři sekundy před koncem pak rozhodla o postupu hostujícího týmu trojka Sue Birdové.

O finálových soupeřkách Seattlu se teprve rozhodne. Finále Východní konference má za sebou jen jeden zápas, v němž Atlanta v neděli vyhrála v New Yorku 81:75.