Podívejte se: Clevelandský Williams se trefil z půlky

14. 12. 2009 9:46
Americký basketbalista se trefil z vlastní půlky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Oklahoma - Dechberoucí trefu z poloviny hřiště viděli v noci z neděle na pondělí basketbaloví diváci v Oklahomě v zápase NBA svého týmu proti Clevelandu.

Ve čtvrté čtvrtině hráč hostujících Cavaliers Mo Williams v nouzi vystřelil z vlastní poloviny a k překvapení všech míč z jeho ruky hladce prolétl obroučkou domácího koše.

Netradiční trojkou zvyšoval Williams na 94:87, čímž definitivně zlomil odpor domácích a spoluurčil konečnou výhru 102:89.

Williams se vracel na vlastní půlku pro míč poté, co jej vypíchnul soupeřův obránce. A jelikož se blížil konec limitu pro zakončení, zkusil vystřelit ihned po otočce ještě před půlicí čárou.

Williamsova paráda jakoby uhranula domácí hráče, kteří poté nebyli schopni se z dvanácti pokusů ani jednou trefit a vzdorovat trháku hostů.

Své letošní maximum si v tomto zápase vylepšila hvězda Cavaliers LeBron James, když nastřílel 44 bodů.