6. 5. 2012 10:15
Na 200 metrů vylepšil nejlepší čas Yohan Blake
Usain Bolt překonal letošní výkon na stovce, Yohan Blake na dvoustovce
Usain Bolt překonal letošní výkon na stovce, Yohan Blake na dvoustovce | Foto: Reuters

Kingston - Hvězdný sprinter Usain Bolt zahájil olympijskou sezonu nejrychlejším letošním časem 9,82 sekundy.

Na domácím mítinku v jamajském Kingstonu vylepšil letošní tabulky také úřadující mistr světa na stovce Yohan Blake, který závod na 200 metrů vyhrál za 19,91.

Bolt bude v létě v Londýně obhajovat tři zlaté olympijské medaile - na stovce, dvoustovce i ve štafetě, přičemž před čtyřmi lety v Pekingu ve všech třech případech zlepšil světový rekord.

Premiéra v sezoně mu vyšla, byť ho mohly znervóznit dva pokažené starty soupeřů.

Evropská atletická elita se za tři roky sejde v Praze
Nedvěd se rozhodl, poběží Pražský maraton. S číslem 11

"Byl to dobrý začátek, řekl bych," zhodnotil pětadvacetiletý Jamajčan, který bude opět hlavní hvězdou Zlaté tretry 25. května v Ostravě.

"Cítím se líp než loni, takže jsem sám se sebou určitě spokojen. Nebylo to perfektní, ale na první závod dobré," dodal pětinásobný mistr světa.

Blake: Sebral mi nejlepší stovku, tak jsem zlepšil dvoustovku

Z čela letošních tabulek odsunul krajana a tréninkového partnera Blakea, jenž před třemi týdny běžel stovku za 9,90. Druhého v cíli, Michaela Fratera, porazil Bolt o 18 setin.

O nic pozadu nezůstal ani Blake, který se v Kingstonu postaral o druhý z celkově čtyř nejlepších výkonů sezony.

"Bolt mi sebral letošní nejrychlejší stovku, tak jsem se chtěl dostat do čela aspoň dvoustovky," řekl sprinter, který loni na MS v Tegu získal zlato po Boltově ulitém startu.

Závod na 100 metrů žen vyhrála mistryně světa Američanka Carmelita Jeterová v novém maximu sezony 10,81 a na čtvrtce se blýskla domácí běžkyně Novelene Williamsová-Millsová časem 49,99.