7. 11. 2009 22:51
1. Špotáková, 2. Svoboda, 3. Bába
Barbora Špotáková
Barbora Špotáková | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Česká oštěpařka Barbora Špotáková se stala v sobotních večerních hodinách podle všech předpokladů vítězkou letošní ankety Atlet roku 2009.

Osmadvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou tak zvítězila v prestižní anketě potřetí v řadě a taktéž navázala na svůj poslední úspěch z ledna, kdy se pro změnu stala vyhrála i hlasování v anketě Sportovec roku 2008.

Na druhém místě pak skončil překážkář Petr Svoboda, třetí místo patří výškaři Jaroslavu Bábovi.

Poslední olympijská vítězka v hodu oštěpem na sebe letos nejvíce upozornila při Mistrovství světa v Berlíně, kde vybojovala výkonem 66.42 metru stříbrnou medailí. Ve finálovém boji ji porazila jen s kariérou loučící se domácí Němka Šteffi Neriusová.

"Steffi končila kariéru a je jí 37 let. Vyhrát v tomto věku mistrovství světa je obdivuhodné," uvedla šťastná Špotáková při předávání ceny.

S prázdnou neodešel ani její kouč Rudolf Černý, který zvítězil v anketě Trenér roku. Objevem letošní sezony se pak stal talentovaný oštěpař Jakub Vadlejch.