20. 12. 2009 16:45
Nejlépe z Čechů skončil Soukup - třiatřicátý
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Pokljuka - Stíhací závod Světového poháru biatlonistů ve slovinské Pokljuce vyhrál Jevgenij Usťugov z Ruska. Z českých reprezentantů bodoval pouze Jaroslav Soukup na 33. příčce.

Soukup na 12,5 km dlouhé trati třikrát chyboval při střelbě a do cíle doběhl se ztrátou dvou a půl minuty na vítězného Usťugova, který v závodě SP triumfoval poprvé v kariéře. Další český reprezentant na startu Ondřej Moravec skončil na 45. místě.

Čtěte dále: Sprint českým biatlonistkám sedl. Byl to nejlepší výkon

Ještě hůř dopadl Michal Šlesingr, který ve čtvrtečním závodě na 20 km obsadil v Pokljuce čtvrté místo. V neděli při střelbě desetkrát chyboval a do cíle doběhl na předposledním 57. místě se sedmiminutovou ztrátou.

Po dnešním závodě se změnilo pořadí v čele průběžného pořadí SP. Díky šestému místu se na první pozici posunul Američan Tim Burke.

Další díl SP se pojede v lednu v Oberhofu. V Německu už by měli opět startovat Norové Ole Einar Björndalen a Emil Hegle Svendsen, kteří před závody v Pokljuce dali přednost přípravě na olympiádu ve Vancouveru.