Kuriozita: Slovenku nepustili do stopy, přišla pozdě

19. 12. 2009 16:45
Alena Procházková přitom skončila pátá v kvalifikaci
Alena Procházková - vzadu
Alena Procházková - vzadu | Foto: Reuters

Rogle - Slovenská běžkyně na lyžích Alena Procházková o sobě dala pořádně vědět. Tentokráte však nešlo o umístění mezi nejlepšími, naopak - ve slovinském Rogle nestihla start a skončila poslední.

Přitom závod se pro pětadvacetiletou lyžařku z Banské Bystrice začal sprint dobře - z kvalifikace postoupila pátým časem.

Jenže poté Procházková doplatila na informační šum, zmeškala začátek vyřazovacích bojů a obsadila poslední bodovanou, tedy třicátou příčku.

Něco takového je možná normální v závodech amatérů, ale na profesionální scéně jde o pořádnou kuriozitu.

Kdo udělal chybu? "Podle původního rozpisu měla startovat v pátém čtvrtfinále, potom však náhle změnili pořadí a zařadili ji do třetího čtvrtfinále. Ona ho nestihla, šla se rozběhnout mimo stadion a přišla pozdě," řekl agentuře SITA kouč Ján Valuška.

Vysvětlení, že rozhodčí po této rošádě nepustili Procházkovou do stopy, je zarážející i proto, že mohla ihned vznést protest.

"Je to škoda. Hodně nás to mrzí," poznamenal trenér slovenské závodnice, která figuruje v žebříčku Světového poháru na osmnáctém místě především díky třetímu místu z letošního sprintu v Kuusamu.

Celkem vystoupala na stupně vítězů čtyřikrát v kariéře, jeden závod (ve Vancouveru) dokonce vyhrála.

Závody v Rogle, které se jely klasickou technikou, ovládli reprezentanti Norska. Mezi muži vyhrál Northug, v ženách zase Björgenová. Na startu byli i dva Češi - Razým a Rykr - do vyřazovacích bojů se ale nedostali.