22. 9. 2007 9:11
Český jezdec odstartuje z osmého místa
Lukáš Pešek.
Lukáš Pešek. | Foto: Radek Vičík

Motegi - Český motocyklový závodník Lukáš Pešek odstartuje do Velké ceny Japonska z osmého místa.

Tovární jezdec Derbi se sice ve druhé části kvalifikace třídy do 125 ccm zlepšil oproti pátku o dvě desetiny sekundy, přesto se z šestého místa o dvě příčky propadl.

Pro nedělní start si i tak zachoval druhou startovní řadu.

Nejrychlejším byl v Motegi Ital Mattia Pasina s Aprilií, který dosáhl času 1:57,301 minuty, Pešek na Derbi byl o víc než vteřinu a půl pomalejší.

V kubatuře do 250 ccm obsadil další český jezdec Karel Abraham 19 příčku. Závodník v sedle Aprilie na vítězného Šuheje Aojamu s Hondou ztratil 3,7 vteřiny.

První muž průběžného pořadí šampionátu Jorge Lorenzo obsadil třetí místo, mezi něj a domácího Aojamu se vešel ještě italský Andrea Dovizioso s další Hondou.

Také ve třídě MotoGP se radovala domácí Honda, které okruh v Motegi patří. Nejrychlejší totiž byl Španěl Dani Pedrosa, který o 391 tisícin vteřiny překonal Valentina Rossiho v sedle Yamahy. První řadu, která v MotoGP čítá jen tři stroje, doplnil obhájce titulu a další pilot Hondy - Nicky Hayden.

Naopak lídr šampionátu Casey Stoner neměl v japonském vedru svůj den a obsadil až deváté místo. Svoji frustraci dal po kvalifikaci jasně najevo, když zlostně seskočil z motocyklu a prchl do zákulisí týmu.