Další pole position pro Vettela. Vyhrál o dvě tisíciny

24. 7. 2010 15:31
Kvalifikace: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Massa
Sebastian Vettel slaví vítězství v kvalifikaci
Sebastian Vettel slaví vítězství v kvalifikaci | Foto: Reuters

Hockenheim - I při své domácí Grand Prix v Německu si pilot stáje Red Bull Sebastian Vettel vybojoval pole position.

Třiadvacetiletý závodník totiž navázal na perfektní výkon z třetího tréninku, a vyhrál na mokré trati v Hockenheimu i odpolední kvalifikaci časem 1:13.791.

Jen o dvě tisíciny sekundy za ním ale skončil pilot stáje Ferrari Fernando Alonso, který ho tak v nedělním hlavním závodě doplní v čele startovního roštu.

Italská stáj má vůbec našlápnuto za nadějným výsledkem, Španělovi totiž trať evidentně sedí, v poledním třetím tréninku byl taktéž druhý, páteční druhou jízdu dokonce vyhrál.

Jeho stájovému kolegovi Felipe Massovi pak navíc patří po kvalifikaci třetí příka. Čtvrtý na startu bude Australan Mark Webber.

Lídr průběžného pořadí šampionátu Lewis Hamilton zahájí závod ze šesté pozice. Naopak jeho týmový kolega a úřadující mistr světa Jenson Button skončil v kvalifikaci o příčku lépe.

Ještě větší zklamání ovšem prožívá navrátivší sedminásobný mistr světa Michael Schumacher. Ten se při své domácí Grand Prix těší velké podpoře diváků, ani ta mu ale v důležitou chvíli nepomohla a skončil až jedenáctý.

Jeho týmový kolega z Mercedes GP Nico Rosberg ukončil kvalifikaci jako devátý.

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:13,791, 2. Alonso (Šp./Ferrari) 1:13,793, 3. Massa (Braz./Ferrari) 1:14,290, 4. Webber (Austr./Red Bull) 1:14,347, 5. Button (Brit./McLaren) 1:14,427, 6. Hamilton (Brit./McLaren) 1:14,566, 7. Kubica (Pol./Renault) 1:15,079, 8. Barrichello (Braz./Williams) 1:15,109, 9. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:15,179, 10. Hülkenberg (Něm./Williams) 1:15,339.