Ufa titul v KHL neobhájí, vyřadila ji Strakova Kazaň

9. 3. 2012 14:45
Ufa - Kazaň 2:3 (2:4 na zápasy), Astana - Magnitogorsk 3:4PP (3:3)

Ufa/Astana - Hokejisté Ufy mistrovský titul v Kontinentální hokejové lize neobhájí.

V souboji dvou předchozích šampionů nestačila Ufa na Kazaň, která v šestém zápase osmifinále play off zvítězila na ledě soupeře 3:2 a celkově 4:2 na zápasy. Kazaň tak oplatila soupeři loňské vyřazení ve čtvrtfinále.

O výhře AK Barsu rozhodl ve 49. minutě Konstantin Kornějev.

Kazaň, která vyhrála v roce 2009 a 2010 úvodní dva ročníky soutěže, tak zvítězila na ledě soupeře i potřetí v sérii a po nepovedeném středečním domácím utkání proměnila druhý "mečbol".

Rolinek pomohl Magnitogorsku k odvrácení konce sezony
Čerepovci končí sezona. Němcova asistence mu nepomohla

Z postupu do čtvrtfinále se tak raduje i český útočník Josef Straka, naopak obráncům Ufy Miroslavu Blaťákovi a Jakubu Nakládalovi klubová sezona končí.

Kazaň se tak po Dynamu Moskva, Omsku, Petrohradu, Čeljabinsku a Mytišči stala šestým postupujícím do čtvrtfinále.

Naopak i druhý mečbol soupeře odvrátili hokejisté Magnigorsku, kteří v šestém zápase série zvítězili na ledě Barysu Astana 4:3 v prodloužení a srovnali stav zápasů na 3:3.

O výhře týmu, za nějž nastupuje i kapitán české reprezentace Tomáš Rolinek, rozhodl ve druhé minutě prodloužení Sergej Mozjakin. Naopak Barysu nepomohla k ukončení série ani jedna asistence českého útočníka Jiřího Novotného.

Stejně jako v sérii mezi Nižným Novgorodem a Dinamem Riga tak i v této sérii rozhodne o postupujícím až sedmý zápas.

Ufa - Kazaň 2:3, konečný stav série 2:4, Astana - Magnitogorsk 3:4 v prodl. (za domácí Novotný 0+1), stav série 3:3.