Vítězný gól Červenky, trefili se i Kreps a Průcha

1. 3. 2012 19:01
Omsk - Chabarovsk 4:2, Magnitogorsk - Astana 3:2
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Moskva - Roman Červenka rozhodl o vítězném vstupu hokejistů Omsku do play off Kontinentální ligy.

V dnešním osmifinálovém utkání s Chabarovskem vstřelil český útočník v poslední minutě úvodní třetiny třetí gól domácího celku, který nakonec vyhrál 4:2.

Avangard se dostal do vedení v 11. minutě, kdy využil přesilovku a za 53 sekund skóroval podruhé. V třetí třetině domácí zvýšili na 4:0, až potom se střelecky prosadil i jejich soupeř z Dálného východu.

Rolinek v posledním kole KHL vstřelil dvě branky

K druhému vítězství Petrohradu nad CSKA Moskva přispěl úvodní gól Petra Průchy už po 23 vteřinách hry a výkon brankáře Jakuba Štěpánka, který inkasoval jen jednou. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy zvítězili vysoko 7:1.

Skóroval také Kamil Kreps, ten však už v Magnitogorsku jen zkorigoval porážku Barysu Astana na konečných 2:3. Naopak gól obránce Miroslava Blaťáka zvýraznil výhru Ufy v Kazani na 3:0.

Osmifinálové série KHL se hrají na čtyři vítězné zápasy.