Rachůnek gólem z půlky rozhodl o vítězství Jaroslavle

ČTK ČTK
24. 10. 2010 18:15
Jaroslavl - Minsk 3:2 (Rachůnek 1+0)

Jaroslavl - Karel Rachůnek rozhodl gólem půldruhé minuty před koncem třetí třetiny zápas KHL Jaroslavle s Minskem, který domácí vyhráli 3:2.

Kapitán Lokomotivu překonal v čase 58:27 střelou z půlky hřiště brankáře Dinama Roberta Esche a přispěl k oslavám dvacátého výročí založení klubu.

Ačkoli jaroslavský klub existuje od roku 1949, právě 24. říjen roku 1990 je považován za počátek profesionálního hokeje ve městě.

Hosté z Minsku pod vedením českého trenéra Marka Sýkory však dlouho drželi domácí v napětí. Díky brankám slovenského útočníka Jozefa Stümpela dvakrát vedli, ale domácí dokázali vždy vyrovnat.

Když už se schylovalo k prodloužení, postaral se o rozhodnutí letošní mistr světa Rachůnek, jenž okamžitě po svém letním příchodu do Lokomotivu dostal na dres kapitánské "K".

Obránce se zkušenostmi z NHL v přesilovce tvrdou ranou ze středního pásma prostřelil Esche a dal fanouškům dvojnásobný důvod k oslavám.