Jágr a Červenka zajistili Omsku výhru, Hašek neuspěl

13. 9. 2010 17:30
Omsk - Čerepovec 5:1 (Jágr 2+0, Červenka 1+1)

Praha - Jaromír Jágr a Roman Červenka se poprvé v nové sezoně Kontinentální hokejové ligy zapsali do listiny střelců a pomohli Avangardu Omsk ke druhé výhře v soutěži.

Zatímco v prvním zápase proti Haškovu Spartaku Moskva (4:3) ani jeden z obou hráčů nebodoval, proti Čerepovci pomohli oba k výhře 5:1 dvěma body.

Jágr zaznamenal dvě branky, Červenka mu na první přihrál a v 57. minutě zaznamenal svůj první gól v KHL. U prohry Severstalu naopak byl další mistr světa z Německa Ondřej Němec.

Jágr na Haška nevyzrál. Omsk přesto Spartak porazil
Jágr: Co po hokeji? Ještě nevím, ale začátky budou dřina
Hašek zvládnul svou premiéru v KHL na výbornou
Moskvou znělo: Gašek, Gašek. Hrdina se chystá na Jágra

Opět se naopak nedařilo Dominiku Haškovi, který podruhé za sebou inkasoval čtyři góly a Spartak Moskva prohrál na ledě nováčka z Chanty Mansijsku 1:4.

Kašpar byl u všech 4 gólů do sítě Štěpánka

Premiéru v KHL si odbyl Jakub Štěpánek, který však na ledě Barysu Astana také čtyřikrát inkasoval a jeho Petrohrad prohrál 3:4.

Lukáš Kašpar slaví gól v kanadské síti
Lukáš Kašpar slaví gól v kanadské síti | Foto: Sport

U všech gólů Astany byl Lukáš Kašpar, který se trefil dvakrát a dvakrát na gól přihrával. Dvěma asistencemi se na výhře podílel i Jiří Novotný, jenž byl spolu se Štěpánkem a Kašparem rovněž u oslav mistrovského titulu.

Gólem v prodloužení se o výhru Ufy 6:5 nad Magnitogorskem postaral někdejší Jágrův spoluhráč z Omsku a střelec úvodního gólu finále MS Jakub Klepiš, který si navíc připsal dvě asistence.

Dva body za gól a asistenci si připsal další letošní mistr světa, útočník CSKA Moskva Jan Marek, který se však opět z výhry neradoval. Po prohře se Spartakem (1:5) padlo CSKA i na ledě Chabarovsku, tentokrát 3:4 v prodloužení.

Dvěma přihrávkami pomohl k výhře Jaroslavle 2:0 v Mytišči Karel Rachůnek, jednu přihrávku si připsal i Josef Vašíček.

Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3 v prodl. (za hosty Marek 1+1), Novokuzněck - Dinamo Minsk 2:5, Novosibirsk - Dinamo Riga 3:2, Omsk - Čerepovec 5:1 (Jágr 2+0, Červenka 1+1), Barys Astana - Petrohrad 4:3 (za domácí Kašpar 2+2, Novotný 0+2), Chanty Mansijsk - Spartak Moskva 4:1, Ufa - Magnitogorsk 6:5 v prodl. (za domácí Klepiš 1+2), Atlant Mytišči - Jaroslavl 0:2 (Rachůnek 0+2, Vašíček 0+1).