Vary na Spengler Cupu opět prohrály. A znovu na nájezdy

28. 12. 2009 17:37
Od vítězství nad Mannheimem dělilo Vary 28 sekund
Vítězný nájezd Papienaua.
Vítězný nájezd Papienaua. | Foto: Reuters

Davos - Ani na třetí pokus se hokejistům Karlových Varů nepodařilo zvítězit na Spenglerově poháru. Přitom je od výhry nad německým Mannheimem dělilo jen málo, ještě v poslední minutě totiž vedly 1:0.

Jenže přesně 28 sekund před závěrečnou sirénou dokázal německý soupeř vyrovnat na 1:1 a o konečném vítězství Adleru rozhodl v samostatných nájezdech Justin Papienau.

Karlovy Vary si tak ani letos finále prestižního turnaje nezahrají.

Vary na Spengler Cup podruhé prohrály, podlehly Davosu
Vary podlehly na Spengler Cupu Kanadě až na nájezdy

První branku utkání přitom vstřelil již ve třinácté minutě Žigmund Pálffy, který dorazil v přesilové hře do prázdné branky střelu Kristka.

Posila českého mistra právě pro turnaj ve Švýcarsku měla šanci přidat před koncem druhé třetiny další branku, ale hráč slovenské Skalice trestné střílení neproměnil.

I tak ale Západočeši byli v utkání mírně lepším týmem a německý celek často musel zachraňovat brankář Lang. Přes množství šancí ale český mistr další branku nepřidal.

Dvakrát dokonce o uznání či neuznání gólu v síti Mannheimu musel rozhodovat až videorozhodčí, ale pokaždé vynesl verdikt v neprospěch českého klubu.

Karlovým Varům se nakonec neproměňování šancí stalo osudným. Necelou půl minutu před koncem třetí třetiny totiž Mannheim odvolal brankáře a střelu Kinga dokázal za záda Mensatora ztečovat Mario Scalzo.

Po vyrovnaném prodloužení nakonec musely rozhodnout nájezdy, které stejně jako proti Kanadě Karlovy Vary nezvládly. Rozhodující trefu vsítil v šesté sérii Justin Papineu, na jehož pokus již Ondřej Němec nedokázal odpovědět.

Spenglerův pohár v Davosu, mezinárodní hokejový turnaj:

Energie Karlovy Vary - Adler Mannheim 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Pálffy (Kristek, Melenovský) - 60. Scalzo (King), rozhodující sam. nájezd Papineau. Rozhodčí: Kurmann, Stalder - Fluri, Kohler (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 6570.

Sestava Karlových Varů: Mensator - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Kutlák, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pálffy, Kristek, Melenovský - Dej, Pech, Pletka - Zaťovič, Kuběna, Hluchý. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

Kanada - HC Davos 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Branky: 19. a 28. Bell, 15. Vigier, 32. Tremblay, 34. Daigle, 49. Trudel - 33. Naumenko (Tatíček), 37. Setzinger.

1. Kanada 2 1 1 0 0 13:8 4
2. Davos 3 2 0 0 1 10:11 4
3. Minsk 2 1 0 0 1 4:4 2
4. Mannheim 2 0 1 0 1 3:3 2
5. Karlovy Vary 3 0 0 2 1 10:14 2